Boy 13

Mám pejska srnčího ratlíka a v pravém oku mu začalo vylejzat něco jako blána a je to červený, nevíte prosim co to je?

Dobrý den, chci se prosim vás zeptat, má pejska srnčího ratlíka a ono mu dneska ráno v pravém oku začalo vylejzat něco jako blána a je to červený, nevíte prosim vás co to je, a jak se toho zbavit??

Nejlepší odpověď
anonym

Psovi bez ohledu na plemeno pomůže jen veterinář. Zaříkáváním nebo radami mu nepomůžeme.
Doplňuji:
kablík má v diskuzi nejapné poznámky, takže doplňuji:
Třetí víčko (mžurka) chrání rohovku. Pes může mít třetí víčko podrážděné
nebo může mít zánět způsobený prachem, pylem, cizím tělískem, alergií a jinými příčinami. Někdy víčko může i zduřet a vyhřeznout.
Mnoho takových stavů se vyléčí různými mastičkami nebo kapkami, někdy se musí přistoupit k chirurgickému zákroku.
Veškerou takovou léčbu provádí veterinář (nemusí být zdaleka tak nákladná jak věští kablík), ale na dálku to skutečně nelze.
Když říkáš svému psovi srnčí ratlík, tak předpokládám, že se jedná buďto
o nečistokrevného (bez rodokmenu, PP) krysaříka nebo trpasličího pinče . Tato plemena nejsou obvykle zatížená na problémy s třetími víčky, ale to je jedná
o zdravotně testované čistokrevné jedince.

Další odpovědi
anonym

Ve vnitřním koutku oka?
Jde o mžurku a její „vylezení“ může indikovat nějakou nemoc (nebo potíž psa) – zajdi si se psem k veterináři, tady to nevyřešíme.

kablik

vezmi psa a pětistovku, za ní ti veterinář řekne diagnozu, na léčbu si vezmi sebou aspoň dva tisíce,tady se se nic konkrétního a zdarma nic nedovíš..