iruska

Dobrý den.Chci prodat pole a nevím kdo pořádně vlastní druhou polovinu.

Prosím o radu.Vlastním polovinu pozemku,druhou polovinu vlastni paní která zřejmě už nežije.Nevím kde se dopátrat nových dědiců.Na katastru mají pořád jen tu stejnou paní.Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Platí co je na katastru, pokud zemřela, tak zřejmě ještě neni ukončeno dědictví.V tomto případě asi bude nutné vyčkat, nebo požádat o rozdělení parcely a prodat pouze tu svoji polovinu.

Další odpovědi
baghira

Najdi si to v katastru nemovitostí
http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/

a pokud je majitel (dědic) neznámý, nech to plavat, s pozemkem zacházej jako se svým, a po deseti letech pokud se nikdo nepřihlásí, zkus uplatnit právo vydržení. A budeš to mít zadarmo :)

Pokud se časem dědic najde, můžeš to koupit kdykoliv později. Čas pracuje pro tebe.