Koudelnice

Co dělat když chci podat návrh na svěření dítěte do péče, ale otec mého dítěte mi nechce dát adresu svého bydliště?

Dobrý den, chci podat návrh na svěření dítěte do péče, ale otec mého dítěte mi nechce dát adresu svého bydliště. Dá se s tím něco dělat?
Doplňuji:
Dá se s tím něco dělat?

Nejlepší odpověď
carpediem

Návrh podejte bez jeho adresy, soudu oznamte, že vám ji odmítl dát. Soud ho najde prostřednictvím centrálního registru obyvatel, pokud by se nezdržoval v místě tr. pobytu, tak ho soud může nechat hledat i policii. Také mu může udělit pokutu pokud by se k soudu nedostavil, i nedoručený dopis se považuje za doručený.

Další odpovědi
anonym

To bych se zašla zeptat někam na sociálku, oni ti dobře poradí, co s tím, aby taťka nebyl tak moc tajemnej, to bude muset jít soudně, teda podle mě.

Koudelnice

Já jsem právě byla na sociálce a tam po mně tu adresu chtěli, protože jednu kopii toho návrhu je třeba poslat otci.

carpediem

Soud má možnost si ho najít, vy se tím vůbec netrapte. Podejte návrh bez jeho adresy.