Jelda

Dobrý den chcel bych se zeptat. Co vše potřebuji k získání invalidního důchodu(částeč­ný,plný),vadu na bederní páteři

Mám posunuté obratle a nevidržím dliuho stát ani sedět. Profesi mám jako svařeč a zámečník. Nemohu ani dlouho ležet. A nepomohla mi ani rehabilitace ani injekce a měl sem jít na kapačky ale fizyoterapeut mi řekl že za chvilku bych byl na rehab. znovu že to nepomáhá. Děkuji za odpověď. Již sem sem dával otázku v tomto znění. CT vyšetření- L4/5 mediální protruse disku 3,5m, L5/S1 drobné osteofity 2mm promi foraminálně. Děkuji za rozsáhlou odpověď.

Nejlepší odpověď
tom004

Na to není třeba nijak obsáhle odpovídat.Stačí navštívit svého lékaře,a on/a už budou vědět jak máte dál postupovat.

Další odpovědi
anonym

Tady se podívejte,něco možná najdete,co by Vás zajímalo.Váš ošetřující lékař je to první,s kým by jste měl otázku inv.důchodu probrat.Určitě poradí,co a jak dál.

Zdroj: http://www.cssz­.cz/templates/nej­castejsi-dotazy.aspx?NRMO­DE=Published&NRNO­DEGUID=%7bF32F8E­92-38CC-465D-BCDD-1A62B86C1B5E%­7d&NRORIGINALUR­L=%2fcz%2finfor­mace%2fnejcas­tejsi-dotazy%2fnejcas­tejsi-dotazy-duchodove-pojisteni%2eh­tm&NRCACHEHIN­T=Guest#ducho­dove85

žolik

Vy potřebujete dobrého lékaře,neurolo­ga,ortopeda,ten vás musí vyšetřít,napsat papíry pro posudkovou komisi.

Zdroj: žolík

tazatelka

Velmi obecně vzato kromě diagnózy potřebujete taky několik dlouhodobých pracovních neschopností. Ale vážně, návrh na získání ID podává Váš ošetřující lékař, někdy na návrh odborných lékařů. Je lepší se poradit s ním, on nejlíp posoudí, jak na tom s Vaší diagnózou jste.
Přeji hodně sil a zdraví!