simir7

Dobrý den.Budu brát podporu v nezaměstnanosti a úřad práce mě pošle na veřejně prospěšné práce.

Jak je to s osobními ochrannými pomůckamy/oděv,boty atd./Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
Mapel

Ochranné a pracovní pomůcky zabezpečuje ten u kterého vykonáváte pracovní činnost.
Doplňuji:
Zaměstnavatel je povinen dávat ochranné pomůcky od prvního dne, kdy si vnitřně může stanovit, že po propuštění ve zkušební době je musí pracovník vrátit.

Další odpovědi
anonym

Nevím jak kde,ale v našem podniku dávali ochr.pomůcky až po 3 měsíční zkušební lhůtě.

gepik

On je rozdíl mezi pracovními a ochrannými věcmi. Ochranné pomůcky zaměstnavatel musí vydat (např. rukavice, brýle, reflexní vesta…) a pracovní už si zaměstnanec může zabespečit sám. Proto např. montérky někdo vydává až po zkušební době.