Jak se obrnit a vrátit se do práce kde jsem se setkala se šikanou?

Dobrý den, bohužel jsem se setkala se šikanou na pracovišti.Zkolabovala jsem a moje doktorka mě poslala k psycholožce a nechala mě na PN.Je to dva měsíce a teď mi řekla,že by chtěla abych chodila k psycholožce častěji než doteď.Jenže já si to nemůžu dovolit,protože je soukromá.Paní psycholožka mi řekla,že za to nemůžu a napíše mojí doktorce zprávu.Mám strach,že mi ukončí PN i když jestě nejsem připravená vrátit se do práce.Máte nějakou radu?Jak se obrnit a vrátit se do práce?a jak to zvládnout?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To se dělá obráceně. Chodí se k psychiatrovi ( doktor jako každej druhej) a ten když je třeba, posílá k psychologovi ( pak se nic neplatí).
O nemocenské pak rozhoduje psychiatr. Takže tam ihned naklusej. Na to nepotřebuješ praktika.

Další odpovědi:

Pokročilý

Šikana je svinstvo a pokud máš možnost, odejdi z práce. Jelikož jsi zkolabovala, tak bys návrat do práce nemusela zvládnout a mohla bys zkolabovat podruhé, a to by mohlo být pro tebe horší.

Stříbrný

Souhlasím s Mosojem, obraťte se na psychiatra, tam budete platit jen 30 Kč Julínkovného, případně doplatky za léky. Na neschopence Vás dál může vést on.

Dále doporučím si již v době nemoci začít hledat nové zaměstnání.
Pokud se Vám to podaří, můžete dát výpověď nebo se zaměstnavatelem
uzavřít dohodo o skončení pracvoního poměru ze zdravotních důvodů
ještě v době nemoci. Pak se do toho zaměstnání nebudete muset vrátit.

Bronzový

Šikanu na pracovišti jsem zažila před 14 lety, ještě měsíc a skončila bych díky své šéfové v blázinci. Situaci jsem řešila výpovědí z pracovního poměru. Ve výpovědní lhůtě jsem šla na neschopenku a vyřešila si odkládané zdravotní problémy a našla si práci - původně brigádu, ale jsem tam již 14 roků a jsem spokojená. Do původního zaměstnání jsem si šla pouze pro zápočtový list.
Doplňuji:
Ještě dnes, když tu babu mám potkat na ulici, přecházím na protější chodník (a nejsem sama). Kdo šikanu na pracovišti nezažil, neuvěří.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.