schrack

Dobrý den. Asi na začátku března mi najednou ochably svaly mezi lopatkami a na šíji. To se dodnes nezlepšilo. Svaly nejd

Doplňuji:
Dobrý den. Asi na začátku března mi najednou ochably svaly mezi lopatkami a na šíji. To se dodnes nezlepšilo. Svaly nejde nijak posílit, prostě nereagují. Další den jsem měl silný, nejspíš tetanický záchvat. Následné tetanické záškuby a spol. se mi podařilo zlikvidovat braním hořčíku. Na internetu jsem zjistil, že to může být nedostatkem vitamínu D. Na slunci jsem moc nepobyl, pracuji doma. Koupil jsem si tedy Vitamín D 1000 (bral jsem 2 denně). A ono to v malé míře zabralo. Ovšem po cca 2 měsících jsem začal mít pocit balvanu na srdci a začali mi trnout ruka. Tyto příznaky odezní po konzumaci hořčíku. Hořčík tedy beru pravidelně. Vitamín D jsem brát přestal. Za doktorem nemohu, jelikož je finanční krize a já jsem nemohl delší dobu platit zdrav. pojištění. Má finanční situace se zlepšila, ale nedostanu se za doktorem dříve než v září (to doplatím dluh). Chtěl bych se zeptat, jestli tyto příznaky mohou odpovídat nedostatku vitamínu D. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Co jen mi to připomíná?
Před půlrokem jsem měla problémy s oběma rukama. Hodně mi v nich mravenčilo, ztrácela jsem v nich cit a dost to bolelo. Vypadalo to na karpální tunely. Nakonec se ukázalo, že to celé je důsledek zablokované krční páteře. Nic výjimečného jsem nezpozorovala, přesto mi krční páteř „dala pořádně zabrat“. Jak to tady čtu, tak spějete do podobného stádia. Takže:
berte multivitamíny, bude Vám určitě toho chybět víc, nejen déčko. I na internetu se dají najít cviky na protažení, a tím i posilování, krčního svalstva. Prospělo by Vám najít si fyzioterapeuta, který by Vám alespoň v začátku poradil. Ne tedy jenom maséra, ale člověka, který opravdu ví, jak svalstvo funguje (a co dělat v případě, když fungovat odmítá). Píšete, že svalstvo z ničeho nic ochablo. To může být nějaká nervová porucha. Pokud tu uvádíte finanční problémy, tak příčinu nemusíme ani dlouho hledat. Pořiďte si třezalku a popíjte alespoň každý den navečer čaj. Když to zvládnete dvakrát denně, bude to ještě lepší. Sladit je vhodné medem a med Vám udělá dobře na celkovou imunitu i na nervy. Snažte se během celého dne průběžně dělat alespoň pár uvolňovacích a natahovachí cviků na krční a šíjové svalstvo.

Další odpovědi
briketka10

myslím, že by Vám mohl pomoci obyčejný BIFI – PANGAMIN dražé
v něm je vše od proteinů až po vit.D, celá škála vit. B i ten hořčík tam najdete:
http://pangamin­.cz/page/draze­.php

arygnoc

Dlh nedlh, k lekárovi treba ísť.

S ohľadom na nástup potiaží sa môže jednať o čokoľvek, od zablokovaných nervov až po neuroinfekciu (jedno i druhé je veľmi pravdepodobné).

Pokiaľ sa normálne stravujete, s vitamínmi /i D vitamínom/ by som problém nevidel, ich prísun by mal byť zabezpečený v potrave.

Ja viem, že s korunkami je to zložité, ale toto sa môže vypomstiť – i finančne, o zdraví ani nehovorím.

schrack

Díky za rady. Ale neouroinfekce by měla jistě mnohem extrémnější průběh. Navíc je většinou od klíšťat a já jsem přírodu na vlastní oči viděl posledních 5 let jen v TV. D v potravě asi moc nemám, jsem pizza člověk a předtím jsem nebyl téměř 3 měsíce vůbec mezi lidmi a obecně na slunci, takže nebylo se kde nakazit. Vitaminóza je tedy dost dobře možná, rozhodně více, než infekce, kterou nebylo odkud chytit. Ale moc si vážím vašich rad. Děkuji.

arygnoc

preštudujte si niečo o neuroinfekciách, vaše informácie nie sú správne.

držím vám palce vo vašej tvrdohlavosti, aby to neskončilo horšie, opäť prízvukujem, samoliečiteľstvom sa v tomto prípade môžete iba poškodiť.

Veľa zdravia.

schrack

S tím zablokovaným nervem byste mohl mít pravdu. Když se mi to stalo, měl jsem zlehka bolestivé šíjové svaly. Nervová nemoc to asi nebude vzhledem k tomu, že v podstatě mi jinak nic není. Pouze ta tétánie, kterou zvládám hořčíkem a ty svaly. Samozřejmě je to horší, jelikož se to nedá posílit, tak ochabují ještě více. Ale jak jsem již psal výše, D mi pomohlo trochu, bral jsem i vápník. Ale vzhledem k tomu, že jen tak bez vyšetření není tyto věci dobré zobat, dost jsem to omezil A ještě bych chtěl doplnit, že mi začali řídnout vlasy. trvá to již delší dobu, cca 1 rok. Ale to může být genetika. 🙂

arygnoc

neuroinfekcia sa v podstate neprejavuje žiadnymi potiažami, až na to, že napáda nervové dráhy – a práve to spôsobuje svalové potiaže, prípadne pocity brnenia v končatinách či pocity zmenšenej citlivosti. Niekedy a neuroinfekcia môže prejaviť i slabou vyrážkou (ako potničky a lebo štípance od komára) na ohraničenej ploche, resp iba svrbením na tejto ploche.

Rozhodne by som neváhal a pre presnú diagnostiku potiaží by som navštívil lekára. Niektoré tieto príznaky môžu byť signálom nástupu agresívnejšej choroby alebo poruchy (i autoimunitnej).
Potom vás už nejaké dlhy poisťovni nebudú až tak trápiť, iba ak tak vlastná hlúposť.

Vitaminózy nemajú tak rýchly a akútny nástup, a vznikajú po relatívne dlhodobom nedostatku (jednostranná strava, hladovanie a pod), takže laickým liečením vitamínmi môžete iba odďalovať skutočný prejav choroby (a potom i horšie liečiteľný).

briketka10

na vlasy je výborný Biosil..
http://www.ue­lisky.cz/lekar­na/biosil-plus-60tbl.html
a vodička Bioquanol – taky ji používám
http://www.le­karna.cz/bioa­quanol-u-stimulator-vlas-rustu-55ml/