varg

dobry den......

Výtržnictví
(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

  1. opětovně, nebo
  2. jako člen organizované skupiny.co znamena to opetovne???Jako ze bych musel byt uz drive za vytrznicti odsouzen????nebo jak je to mineno diky

Doplňuji:
jak je to mineno to opetovne bere se to jako ze bych musel byt uz drive odsouzeny za ten stejny cin????

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. Slovem opětovně je míněno opětovně, tedy znovu. Tudíž správně, musel byste již dřív spáchat výtržnictví.

Další odpovědi
iceT

Myslím,že napoprvé by ti dali jen pokutu,a pokud by jsi se stejného skutku dopustil znova a třeba na jiném místě,tak už by to bylo OPĚTOVNĚ a za to by tě klidně mohli zavřít.

bolak

Dobrý den.

anonym

Ne tak docela. Stačí, abys byl za stejný čin před přestupkovou komisí. I v tom případě bude bráno takové počínání, které se dostane před soud, jako opakované. Rozsudek bude sice mírnější než u recidivy, kdy již dříve došlo k odsouzení, ale nebudeš brán jako bezúhonný člověk, který porušil zákon výjimečně.