Klára K.

Dobrůtky pro myšku- nic jí nechutná

Koupila jsem si novou myšku, a chci ji cvičit, a k tomu samozřejmě potřebuju dobrůtky, které bych používala jako odměnu.
Problém je v tom, že Mušce (tak se ta myška jmenuje, celým jménem Muchomůrka) skoro nic nechutná! Ne, že by vůbec nejedla, normálně papá zrní, ale nic jí nechutná tolik, aby kvůli tomu přeskakovala překážky atd., chápete. Vyskoušela jsem už i ne příliš zdravou ale osvědčenou šunku, ale ona se jí ani nedotkla! Jediné, co jí trochu chutná, jsou fíky, ale od těch nikdy nesní celý kousek, vždycky sní třeba polovinu a nechá to tam!
Takže- pokud máte hlodavce, neznáte nějaké osvědčené dobrůtky?
Díky.
Doplňuji:
Tak zaprvé; myši se dají cvičit (viz: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cHwv3y6GP5M)
Zadruhé; jak tu někteří píšete, ať ji nenutím skákat přes překážky, když nechce, já jí vůbec nenutím, mám ji sotva týden, a nejsem tak naivní, abych si myslela, že se za pár dní naučí všelijaké triky. To skákání přes překážky byl jen příklad! Momentálně jsem to myslela tak, že ji učím, aby mi sama lezla na ruku, a až se mě nebude vůbec bát, tak ji naučím něco složitějšího, např. aby udělala kolečko, což jsem naučila jak psa, tak morče a několik křečků.

Nejlepší odpověď
láďa1

Klárko asi jsi vybrala špatné zvířátko na cvičení,nech ji papat zrní a nech ji žít svůj život trochu vody a světlo a bude spokojená myška.

Další odpovědi
zjentek

já bych vsadil na kvalitní sejra :o

Nely.P

První zásadní věc je když myška tě nechce přeskakovat překážky tak zvíře nenuť, každé zvíře není takové jak různí ti šampioni.
A pokud sis jí koupila ze zwerimexu tak nevím, nevím jestli se něco naučí protože pokud jí chceš učit což chceš tak sis jí měla koupit spíše z chs.

ke4n

bacha ten sejra to je mýtus, v pastičkách na myši mnohem víc zabírá kousek špeku než sejra

anonym

Možná budu trochu drsná, ale nebudu ti matlat med kolem úst.
Má cenu investovat čas a energii do zvířete, které bude žít cca dva roky?
Když chceš zvíře na výcvik a máš na to čas a chuť, pořiď si jiné zvířátko.
Myšku si nech, dopřej jí spokojený život, ale nedrezůruj jí!
Doplňuji:
Pro ostatní chytráky: V pastích na myši nejvíc zabírá topinka nebo vlašský ořech.

novaky

taky mám hlodavce. Chytám je na chlebové kuličky, které nechám ztvdnout. Tomu neodolá žádná myš

mojitek

Tak za prvé: to z youtube není „myš“ ale jedná se o krysu malou (mastomys coucha)která je mnohem inteligentnější než myška.A mimoto se nejedná o nějaké skákání přes překážky,ale krysa jde jen za potravou tou nejkratší trasou-stejnětak by se chovala žába nebo pavouk…Za druhé : to aby ti sama lezla na ruku to ji nemusiš učit,pokud si v tobě získá důvěru tak bude za tebou chodit jak ocasek.Za třetí: proč učíš zvířata aby dělala nějaké kolečko apod??

bolak

ontola: buď ráda že se nerozhodla trénovat jepici :))

anonym

bolak: 🙂

mojitek

Klárko,myška je sice roztomilý zvířátko,ale za 1) není zas až tak chytrý,že by se nechalo drezůrovat.Za 2) nesnaž se zvířeti vnucovat to co je pro něj krajně nepřirozený.
PS: a pokud jde o pasti na myši jak tu padají návrhy na NEJ návnady,tak vězte,že ani špek,ani sýr se nevyrovnají kousku čokolády :D

anonym

mochitek : fakt čokoláda? To slyším prvně, hned zítra navnadím čokoládu do stáje (nemůžu používat žádný jed) ☹ . Myslíš spíš čokoládu hořkou (tu mám) nebo mléčnou (tu bych musela někde koupit). Zatím mi funguje ten opečený chleba nebo ořech. 🙂
do stáje! 🙂

mojitek

no,já nikdy hlodavce netrávil,já se s nima jenom mazlím :D Každopádně čokoládu milují ze všeho nejvíc. Aby nedošlo k nedorozumění,tu měli jako extra odměnu, a jenom v opravdu mizivým množství,tzn jenom takový miniždibeček na malíčku 🙂 .