BENYTA

Dobrovolnická činnost, veřejná služba – jak sepsat smlouvy?

Prý organizace, která dobrovolnictví poskytuje, musí žádat ministerstvo – snad vnitro – o povolení kvůli bezpečnosti práce…ani právník z úřadu práce si nebyl jistý…
V zákonu o hmotné nouzi je o dobrovolnictví celý, ovšem nic neříkající odstavec, vyznáte se v tom někdo? DÍK.

Nejlepší odpověď
anonym

ad tom004, není právník jako právník. Absolvování PF ještě nezaručuje genialitu a všeznalost. Každý se během praxe specializuje na určité obory. Pokud dělá na ÚP, kde to není placené jako v advokátní praxi, tak je možná teprve absolvent nebo poněkud méně schopný.
Dobrovolnictví je samostatný pojem, vyskytuje se u komunitních služeb a ty poskytují různé subjekty. Samospráva, občanská sdružení, nadace, charita, církev, červený kříž, DPS (domy s pečovatelskou službou), domovy seniorů, LDN, zdravotnictví, hospice a mnohá další.
Min. vnitra slouží k registraci těchto subjektů, s bezpečností práce nemají nic společného. Od toho jsou Inspektoráty nebo potažmo MPSV (práce a sociálních věcí).
Tam je 1× týdně bezplatná právní poradna pro otázky spadající do jejich kompetencí. Lze zaslat i elektronicky.
Ve vašem případě bych se obrátil na soc. odbor MÚ nebo nejbližšího poskytovatele podobných služeb. Obvykle vědí jak postupovat, poněvadž už byly nuceny se prokousat byrokratickým martyriem.

Další odpovědi
tom004

Tak to mne docela zajímá.Jestli někdo dokáže poradit,když to nedokázal právník na ÚP. :))

venkovan

Zkus napsat na http://www.ne­ziskovky.cz