dobropis

přesný výraz slova dobropis

Nejlepší odpověď
kazisvět

Daňový doklad, který vyjadřuje vrácení nebo snížení fakturovaného plnění. Použije se například v těchto případech:

  • odeberete zboží, které prodejci z nějakého důvodu vrátíte a prodejce vrácení akceptuje
  • odeberete a zaplatíte na fakturu službu, kterou reklamujete a s dodavatelem dohodnete snížení ceny

Další odpovědi
Krugerka

Stručně řečeno dobropis je faktura s mínusem. Dobropis je daňový doklad, který plátce (dodavatel) používá ke snížení daňové povinnosti

Dandi

Dobropis je daňový doklad, který plátce (dodavatel) používá ke snížení daňové povinnosti

makyna

Dobropis je daňový doklad, který plátce (dodavatel) používá ke snížení daňové povinnosti

alenka901

daňový doklad, kterým se opravuje výše daně z přidané hodnoty

  1. při zrušení nebo vrácení celého nebo části zdanitelného plnění,
  2. při snížení základu daně na základě sjednaných podmínek u zdanitelného plnění, ke kterému dojde po datu uskutečnění zdanitelného plnění,
  3. při vrácení spotřební daně podle § 40 odst. 2 zákona o dani z přidané hodnoty,
  4. pokud dojde k vrácení platby, u níž ke dni jejího přijetí vznikla povinnost přiznat daň a jestliže se zdanitelné plnění neuskutečnilo.