Marfik

Dobré ráno prosím poradte já ve škole propadám a každý školní den se čím dál víc bojím příjdu domů a brečím já se moc

snažím ale nejde to .. :( a ještě k tomu jsem epileptik a skoro pořád jsem nemocná .. mám strach že si kvůli toho něco udělám :(

Nejlepší odpověď
anonym

Marfíku, dobré ráno. Tvoje téma k zamyšlení po ránu je dost zoufalý výkřik s prosbou o pomoc.
Pokud se nejsi schopná učit dobře, dělej alespoň to, na co stačíš. Všichni lidé nejsou a nemohou být stejní, to tak prostě nefunguje. Máš zřejmě jiné schopnosti, než je schopnost naučit se školní látku. Snaž se i dál. Něco ve škole určitě pochytíš a zapamatuješ si to.
Se svými rodiči ale o svých problémech mluv. Netrap se tím sama.
Na škole máte určitě také nějakého pedagogického poradce, nebo se domluv s rodiči a zajděte k psychologovi. Určitě by Ti pomohla nějaká jiná alternativa výuky. Nemluvím tu o zvláštní škole, ale o zjištění možností, díky kterým se budeš schopná učivo lépe naučit a zapamatovat si je. Dost hodně může tu neschopnost blokovat právě Tvůj pocit strachu a frustrace ze špatných známek.
Nic neházej za hlavu, ale snaž se učit s tím, že dobré je vše, co se ve škole naučíš. Přestaň se srovnávat s ostatními spolužáky a buď na sebe hrdá za každou maličkost, která se Ti podaří. V něčem určitě šikovná jsi.
Přestaň plakat a přestaň se bát. Hlavně se neboj upřímně říct o svém strachu mamince a tatínkovi. I kdyby je to mělo nejdříve zaskočit, tak Ti určitě pomohou.

Další odpovědi
Drap

Svět se nezboří ať to dopadne jakkoli. A vždy je možnost začít znovu s větším nasazením.

Damiana

Nejsou na světě jen ti se samými jedničkami, tak to je! Hlavně na svůj problém nebuď sama. Svěř se rodičům nebo někomu, komu důvěřuješ, popros ho ať se s tebou doučuje – ať vidí snahu. Byla bych i pro variantu zajít si přímo za učitelem, učitelkou a říci, že mne to trápí a poprosit o radu přímo je. Kašli na černé myšlenky. Počítej s tím, že v životě tě čeká spousta větších překážek, než je teď nějaká písemka a špatná známka, budiž ti to dobrým odrazovým můstkem, tak neházej hned flintu do žita. Dobrá je i varianta se školním psychologem, tomu se také můžeš svěřit, ale spíš počítej s tím, že bude nakonec stejně jednat s učitelem a rodiči a doporučí ti přidat v učivu. No, nevím ale, jakého machra na vaší škole máte. 🙂