jana kaperov

dobre rano mam otazku za jak dlouho by melo proběhnout dedicke řizeni maminka umřela 2.1. dekuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Deter

Mě děda umřel před dvěma měsíci a dědické řízení bylo dokončeno teprve před pár dny. Jestli tomu tak bude i ve Vašem případě však nedokážu tvrdit s jistotou.

Další odpovědi
dědapetr

Záleží na notáři který to řízení provádí jak rychle ověří všechna fakta spojena s dědictvím.U mne to bylo jednou po čtyřech měsících a druhé po dvou.

Fidel

je to občas na dlouhý lokty. Pokud měla majetek (a je tedy co dědit), tak řízení bude skončeno do 5 týdnů až 4 měsíců (nejčastěji), pokud ovšem k tomu podnikala jako fyz. osoba nedejbože společník v kapitálové společnosti (sro, as), tak se vám to může protáhnout na půl roku až jeden rok). Bohužel lépe lhůtu stanovit nelze, ale doporučuji pravidelně (1 týdně urgovat po telefonu notáře – rád se vás potom zbaví).