ratava

dobré ráno/ dobrou noc- používáte tyto věty už spíše naučeně (jako pozdrav), nebo je říkáte s jejich skutečným významem?

Nejlepší odpověď
Andělé

Tak v rodině je to určitý rituál,který se samozřejmě stal i zvykem,zdravíme se jak ráno,večer,kdykoli kdo z nás přijde domů,či se potkáme a vše doprovázíme pusinkou…:-)
Syn by mě zulíbával a mazlil celý den,je mu 6.let,dceři 12.let,ta už méně,ale stále to cítím ze srdce…
Známí zdravím bez pusy:-D a ze slušnosti,tedy i ze zvyku..

Další odpovědi
hanulka11

každý den je používáme doma a říkám i krásnou dobrou noc a krásný nový den

Drap

Jak kdy a jak komu. Nelze to zevšeobecnit. Záleží na lidech , na situaci a také na prostředí, v kterém to říkám

Vojtěch

Snažím se vnímat skutečný obsah. Například na kýchnutí říkám „Pozdrav Pán Bůh“ a odpovídám „Dejžto Pán Bůh“. Jak to říkávali naši staříček a stařenka 🙂

Damiana

Cizím lidem většinou říkám Dobrý den a Nashledanou. Pouze pro manžela používám Dobré ráno a Dobrou noc. Přidávám totiž pusu.