Dmitrij

Dobré ráno. Co znamená „terazky“?

Míním přezdívku majora Halušky.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Major Haluška mluvil zkomolenou slovenštinou – často toto slovo používal = nyní.

Další odpovědi
quentos

je to slovensky, zdrobnělina od „teraz“ = „teď“ (i hovorové v češtině se občas zdrobňuje na „teďka“). Major toto slovo poněkud nadužíval, proto ta přezdívka.

Toruk

Ten mjr byl tuším Slovák a „terazky“ snad používal. Mám dojem, že je to zdrobnělina od „teraz“- nyní.

panenka

Byla to přezdívka ve filmu Černí baroni