Anuket

Dobrání plátíčka u antikoncepce × menstruace – problémek…

Dobrý podvečer,
začala jsem minulým měsícem brát antikoncepci (konk. HA Minerva), před šesti dny jsem dobrala platíčko a čekám na menzes (resp. krvácení z vysazení), která ale nepřichází. Jsem si jista, že na těhotenství to svádět nelze, kdyby to někoho napadlo.

Chtěla jsem se hlavně zeptat, pokud menzes nepřijde, mám pokračovat osmým dnem v braní dalšího platíčka, či tuto „vynechávku“ začít řešit s dr? Nevím, nakolik je to obvyklé a normální, v příbalovém letáčku jsem nic nenašla.

Díky za odpovědi.
Doplňuji:
Mám právě rozporuplné pocity, známé, které berou stejnou HA zmiňují, že je to naprosto normální a někdy jim menzes „také nepřijde“, tudíž je účelem otázky se hlavně zeptat, zda když nepůjdu k dr, aby na mě nekoukala, jakou banalitu řeším. Tak díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Damiana

Já myslím, že bys takovou situaci měla radši konzultovat se svým gynekologem, který zná tvůj stav. Riskovat případné zdravotní problémy na internetu se ti může nevyplatit. Tohle je opravdu záležitost pro tvého doktora.
Doplňuji:
Víš, jakmile jde o tvé zdraví, tak to není banalita. Pokud nejsi sama lékařka (ale i kdybys byla:-), máš právo na to, informovat se o jakékoli pochybnosti. Tak to neřeš a klidně se jí zeptej. Jestli bude divně koukat, tak je prostě divná…:-)

Další odpovědi
pusinka50

Po vysazení antikoncepce bys měla dostat měsíčky. Jestli jsi je nedostala, neboj se to konzultovat se svým gynekologem. Něco je špatně, asi špatná antikoncepce, musíš to řešit co nejdřív, od toho je gynekolog, aby tě vyšetřil a zkoušel na co bude tvé tělo reagovat