gejza123

Dobrá den chtěl bych se zeptat

Dobrý den prosím Vás měl bych na Vás ještě jednu otázku,moje přítelkyně dluží na čezu na eletrice 16000,– a ctěl bych se zeptat zda se dá přejít na jinou elektrárnu a pčitom si splácet dluh na čezu,a odebírat eletriku u té jiné elektrárny,a platit si jí?Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Mapel

Na jinou elektrárnu určitě nepřejdete, ale k jinému dodavateli ano. Má to však jediný háček. Když zůstanete u ČEZ, tak se můžete dohodnout na splátkách. Jakmile přejdete k jinému dodavateli, tak musíte zaplatit dluh okamžitě v celé částce, jináč na vás pošlou exekutora.

anonym

Máte opravdu „vtipné“ dotazy. Platit se v této republice musí, ačkoliv někteří obyvatelé se domnívají, že tomu tak není a že se „povezou“ na úkor jiných. Změna dodavatele elektřiny je možná, pokud se najde dodavatel, kterému bude jedno, že od ČEZu přebírá dlužníka. Musíte ale počítat také s výpovědní lhůtou. Ze dne na den se nic samo nevyřeší. Pokud přítelkyně přejde k jinému dodavateli a budu dluh splácet, tak bude vše v pořádku. Pokud ne, tak může počítat s exekucí.