Doba určitá

23.10 2009 jsem podepsal smlouvu na dobu určitou a to na půl roku.Chci se zeptat kdy přesně smlouva končí a jestli se musí davat výpověd či ne?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud nebazírujete na jednom dni, tak by váš pracovní poměr měl skončit 22.4.2010, ale pokud bude zaměstnavatel tvrdit, že to je 23.4.2010, tak se s ním nedohadujte 🙂

A výpověď samozřejmě nepodávejte, pracovní poměr skončí ´automaticky´ na základě pracovní smlouvy, ve které máte sjednanou tu dobu určitou.

DOPLNĚNA:

Odpověď faktora82 mě vede k upřesnění mé odpovědi v tom smyslu, že den podpisu pracovní smlouvy je i dnem nástupu do práce.

Další odpovědi
mosoj

Pokud s Vámi zaměstnavatel neukončí pracovní poměr ke dni kdy má končit pracovní poměr na dobu určitou, třeba na to zapomene a nechá Vás nastoupit další den do práce, pracovní poměr automaticky přechází na dobu neurčitou.
Proto je dobré vědět den přesně. Vždyť to musí být v pracovní smlouvě uvedené jednoznačně.

faktor82

Záleží, kdy bylo sjednáno ve smlouvě datum nástupu do práce. Tak od toho dne (včetně) půl roku. Jinak, výpověď samozřejmě není nutná podávat.