Doba kontroly

je někde definovaná doba kontoly?
Když mě například chytne revizor tak co je doba kontroly? jedná se jen o daný okamžik, kdy mě revizor požádá o jízdenku? Nebo se za dobu kontroly považuje celá doba i s tou co se mnou revizor vypisuje zápis. Dle mého názoru je doba kontroly jen samotný akt kdy revizor žádá o jízdenku. Nejsem si však jistý a nejlépe i odkaz na nějaký aragraf

Odpovědi
anonym

Jestli nemáte hodinky nebo ukazují váš čas + v MHD není zobrazování hodin a jedete o nějakou minutu dýl než je poznačeno na jízdence, pak na pokutu MHD nemá nárok. Doba kontroly zní nedůvěryhodně a zavání to slovíčkaření. Dobu kontroly chápu jako úkon kdy vám kontroluje jízdenku v daný časově popsatelný okamžik. Tedy ne, že by se u soudu nebo v hospodě řeklo: Kontroloval jsem pasažéra celý den.