Avatar uživatele
BenziBen

Do sklepa RD mi prosakuje voda, pomůže pokud před domem vykopu studnu, nebo jak to řešit ?

Doplňuji:
Děkuji za upozornění, jedná se o spodní vodu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3956 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Odpoveď byla označena jako užitečná

Benzi, ano pomůžete, pokud to vykopete na správném místě. Z té studny asi budete odvádět vodu do kanalizace.
Zkrátka melioraci pozemku. pochopil jsem Vás dobře?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?BenziBen Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Měli jsme v domku podobný problém. Už při kopání základů se ukázalo, že je na pozemku dost vysoká hladina spodní vody. Proto jsme ve sklepě v podlaze vykopali studnu a v určité výši byl přepad, do jehož výše když hladina vody dosáhla, odtékala přímo do kanalizace. Pokud nepršelo a hladina spodní vody byla nízko, byla studna suchá (nebyla hluboká sahala asi 20 cm pod úroveň základů).
Domek byl suchý a nebyly žádné problémy s vlhkostí. Naopak tento sklep výborně sloužil k uskladnění ovoce nebo brambor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

nějak nepíšeš jaká voda…spodní, nebo povrchová…a studna to určitě nevyřeší…buď zaizolovat základy, nebo aspoň kolem domu udělat drenáž…ale na dálku se takovýto problém vyřešit nedá…chce to odborníka, který přesně navrhne co a jak, podle stávajícíjho stavu…
Doplňuji:
to co jsem psala bylo pro povrchovou vodu…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak tohle myslím nevyřeší nikdo.V městečku, kde žijí mý rodiče, mají také problémy se spodní vodou.Když v sedmdesátých letech stavěl jeden ze soudsedů dům, tak sklep pečlivě izoloval.Beton, navrch ipu, kolem dokola také ipu, celé to na zemi zalil asfaltem a stěny natřel také.Navrch ještě 5 cm betonu.A když zvedne Jizeru, a to bydlí 200 metrů od ní, tak má ve sklepě vodu také.
Takže spodní vodu nelze (alespoń co já vím) nijak izolovat.
A v tom městečku s ní mají problém všichni, kteří mají alespoň 1,5 metru sklep.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

dodatečná hydroizoalce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, těch důvodů může být několik, ale jako vždycky se dostanete k tomu, že při kopání základů se nekladl důraz na hydroizolaci. Osobně preferuji to, když se to dělá hned. Takže teď obkopat dům, případně to podříznout a co nejlépe izolovat. Pokud je to chycené už hodně, tak jsou takové injektáže, které vysuší zdivo.

Nový příspěvek