Hykam

Do sauny nahý nebo v plavkách?

Chtěl jsem se zeptat, jak do sauny? mohu v plavkách, nebo zabalený v osušce, nebo uplně nahý? Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

jak kde je to zvykem – plavky jsou v tom vedru nepříjemné , nejlépe se tělo uvolní nahé – je ve zvyku mít osušku na tu si sedneš popř, se můžeš maličko „zahalit“ ,ale věř, že nikdo po nikom nekouká – možná jen ten- co tam přijde prvně
Doplňuji:
Michale, před vstupem do sauny se každý osprchuje, takže žádnou svou špínu nemá nikdo .

Další odpovědi
venkovan

Já bych přeci jenom šel oblečený, a oděv bych si slékl až přímo před saunou – před sprchou. Popravdě – do sauny mám asi 3 km – a jít či jet celou cestu nahý v této zimě – ani náhodou.

mosoj

Chodím do sauny od roku 1983. Kdybych tam přišel v plavkách tak mně ostatní vynesou v zubech. Tak jako to udělali pár arabům. Ani ženy ve společné sauně nechodí v plavkách. Je to velmi nehygienické. Nevím jak kde, ale tam kam chodím já,to přímo saunovací řád zakazuje.

Damiana

Nahý. Tělo nesmí být sešněrované v plavkách, nikdy se pak dokonale neuvolní a pokožka nemůže pořádně dýchat. Mysli na to, že v sauně se ti horkem otevírají póry a ten „neopren“ v podobě plavek jim službu rozhodně neudělá.
Sedneš si na prostěradlo, které dostaneš u obsluhujícího personálu, a jestli chceš, intimní partie si můžeš přikrýt – jedná-li se o pobyt ve smíšené sauně. (Nejlepší je dát si privátku – to je dokonalá relaxace.:-)

anonym

Přesně, jak píše mosoj. Kdo byl v sauně aspoň 1×, by se vůbec neptal, a kdo tam nebyl, ať se nechá poučit 1. návštěvou.
Sauna je stará půldruha tisíciletí a její princip je nahota a ozdravné procesy na nezakryté tělo a pokožku. Ve Finsku by se ti vysmáli (odjakživa se saunují společně a pravidelně několikrát týdně), v lepším případě, by tě politovali, jako nějakého blázna.
Zkus se nejdřív juknout do wiki (ve zdroji), nebo na 4 stovky místních odkazů, než budeš opakovat podobné infantilní dotazy.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sauna

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sau­na

anonym

Já chodím v plavkách, nebudu sedět vedle dcery předce nahý, máme saunu doma, takže tam to může být ostatním jedno.

anonym

Každá sauna má svůj provozní řád. Já saunu v plavkách nesnáším, takže si vybírám dny, kdy chodí ženy bez. Jeden nebo dva dny jsou i smíšené (samozřejmě bez).

Michal Kole

Záleží jak kde, v osušce je to hyginičtější, protože se potíš a nikdo cizí na tvojí „opocenou špínu“ není zvědavý 🙂