Avatar uživatele
Hykam

Do sauny nahý nebo v plavkách?

Chtěl jsem se zeptat, jak do sauny? mohu v plavkách, nebo zabalený v osušce, nebo uplně nahý? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56 před 4210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

jak kde je to zvykem – plavky jsou v tom vedru nepříjemné , nejlépe se tělo uvolní nahé – je ve zvyku mít osušku na tu si sedneš popř, se můžeš maličko „zahalit“ ,ale věř, že nikdo po nikom nekouká – možná jen ten- co tam přijde prvně
Doplňuji:
Michale, před vstupem do sauny se každý osprchuje, takže žádnou svou špínu nemá nikdo .

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Já bych přeci jenom šel oblečený, a oděv bych si slékl až přímo před saunou – před sprchou. Popravdě – do sauny mám asi 3 km – a jít či jet celou cestu nahý v této zimě – ani náhodou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Chodím do sauny od roku 1983. Kdybych tam přišel v plavkách tak mně ostatní vynesou v zubech. Tak jako to udělali pár arabům. Ani ženy ve společné sauně nechodí v plavkách. Je to velmi nehygienické. Nevím jak kde, ale tam kam chodím já,to přímo saunovací řád zakazuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nahý. Tělo nesmí být sešněrované v plavkách, nikdy se pak dokonale neuvolní a pokožka nemůže pořádně dýchat. Mysli na to, že v sauně se ti horkem otevírají póry a ten „neopren“ v podobě plavek jim službu rozhodně neudělá.
Sedneš si na prostěradlo, které dostaneš u obsluhujícího personálu, a jestli chceš, intimní partie si můžeš přikrýt – jedná-li se o pobyt ve smíšené sauně. (Nejlepší je dát si privátku – to je dokonalá relaxace.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přesně, jak píše mosoj. Kdo byl v sauně aspoň 1×, by se vůbec neptal, a kdo tam nebyl, ať se nechá poučit 1. návštěvou.
Sauna je stará půldruha tisíciletí a její princip je nahota a ozdravné procesy na nezakryté tělo a pokožku. Ve Finsku by se ti vysmáli (odjakživa se saunují společně a pravidelně několikrát týdně), v lepším případě, by tě politovali, jako nějakého blázna.
Zkus se nejdřív juknout do wiki (ve zdroji), nebo na 4 stovky místních odkazů, než budeš opakovat podobné infantilní dotazy.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sauna

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sau­na

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já chodím v plavkách, nebudu sedět vedle dcery předce nahý, máme saunu doma, takže tam to může být ostatním jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Každá sauna má svůj provozní řád. Já saunu v plavkách nesnáším, takže si vybírám dny, kdy chodí ženy bez. Jeden nebo dva dny jsou i smíšené (samozřejmě bez).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Záleží jak kde, v osušce je to hyginičtější, protože se potíš a nikdo cizí na tvojí „opocenou špínu“ není zvědavý 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek