"Do pěti pracovních dnů" - jak to chápat?

Tohle pondělí v 15:30, mě chytl v trolejbuse revizor. Dal mi pokutu, kterou když zaplatím do pěti pracovních, tak pokuta bude pouze 800,- a né 1500,-.

Chtěl jsem zaplatit dnes (pátek), ale mám horečku a do města na dopravní podnik se mi nechce, ale jestli to správně chápu, když to příjdu zaplatit v pondělí, do těch 15:30, tak by se na to těch "5 pracovních dnů" ještě mělo stahovat.

Je má premisa správná?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"Do 5 pracovních dnů" v češtině znamená "nejpozději pátý pracovní den, počítáno ode dneška" (první z těchto pracovních dnů je tedy z dnešního pohledu pondělí). Spousta lidí ale pravý význam této časové předložky nechápe, takže se nechte překvapit, zda ji správně chápou i v dopravním podniku.
"Stahují" se maximálně mračna nebo data z internetu, popřípadě kalhoty. Zde jde o VZtahování.

Další odpovědi:

Zlatý

Řekla bych, že ano. Od doby zločinu uběhlo 5 pacovních dnů - Út, St, Čt. Pá a Po.

Stříbrný

Co ma otazka spolecneho s Afrikou?

Zlatý

Den, kdy došlo ke skutečnosti určující počátek lhůty se nezapočítá do běhu lhůty. Pokud se jedná o pracovní dny, tak lhůta končí v pondělí. :-)

Stříbrný

No pro mě je podstatné to, co napsal Major Zeman: "...se mi nechce...". Takže nevím jak on, ale mně by se pro rozdíl 700,- teda chtělo i kdyby se mi nechtělo :) a nějaký konec lhůty bych neřešil.
Ale jinak jak říkají ostatní, lhůta končí v pondělí.

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

Setapouch: Zřejmě se to stalo v MHD Káhira :-)

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 113
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.