pusinka50

Do kterého data se musí každoročně zaplatit daň z nemovitosti podle nového nařízení?

Dosud se musela platit do 31.května. Změnilo se něco?

Nejsem moudrá z článku na tn.nova.cz, který uvádí:>
Prvním červnem 2015 se mění hned několik záležitostí. Kromě toho, že končí lhůta pro zaplacení daně z nemovitosti, vstupuje v platnost i nové rozhodnutí o nouzové antikoncepci. Co dalšího se změnilo?
Tady jsou změny, které platí od prvního června. Končí každoroční lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí. Nepřesáhne-li její výše 5000 korun, je v uvedené lhůtě splatná celá najednou. Pokud je částka vyšší, může ji daňový poplatník uhradit ve dvou splátkách, ale i najednou.

http://tn.nova­.cz/clanek/cer­ven-je-mesic-zmen-podivejte-co-je-od-prvniho-jinak-prehled.html

Ad Drap: přečetla jsem si ve tvém odkazu, ale to se týká těch, co něco měnili.
Viz odst.: „Přiznání k dani z nemovitosti musíte v roce 2017 podat, pokud jste v roce 2016 na nemovitosti „měnili skutečnosti, které ovlivňují vyměření daně“. Změnou skutečnosti se myslí například to, že jste přistavovali a změnili tak výměru nemovitosti, nebo když se pole změnilo ve stavební parcelu“.

Děkuji za odpovědi ostatních.:-) už jsem začala zmatkovat, žádné složenky mi totiž nechodí, platím převodem z účtu, tak asi proto?

Nejlepší odpověď
johana 56

Pro většinu poplatníků platí, že daň musí uhradit do středy 31. května. Pokud výše daně překročí hranici 5000 korun, je možné ji rozložit do dvou stejně vysokých splátek, přičemž první se musí uhradit do konce května a druhá do čtvrtka 30. listopadu. Zemědělci a chovatelé ryb mají první lhůtu v případě částky nad 5000 korun posunutou na čtvrtek 31. srpna. Druhý termín zůstává na 30. listopadu. Pokud vyjde daň na méně než 30 Kč, není nutné ji platit. Výjimku tvoří spoluvlastnické podíly na pozemcích, ze kterých se daň předepisuje vždy, a to v minimální výši 50 Kč, i kdyby vycházela nižší. Výši daně se poplatníci dozví ze složenky, kterou bude finanční správa tradičně rozesílat, nebo formou předpisných seznamů, které budou v květnu k nahlédnutí na finančních úřadech. Právnické osoby dostanou informaci o výši daně do datové schránky.
http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/jak-na-dan-z-nemovitych-veci-v-roce-2017/

Další odpovědi
Drap

Od letošního roku to je do konce ledna. Řekl bych že už je za termínem.
http://www.pe­nize.cz/dan-z-nemovitosti/318183-majitele-nemovitosti-nezaspete-dan-z-nemovitosti-za-rok-2017-musite-priznat-do-konce-ledna

Mc Merkurion

… nevim, že by se něco měnilo, a vím to proto, že nám složenku na daň každoročně zasílá berňák a je to vždy v květnu …
… Drape >>> to do konce ledna je daňové přiznání a placení daně, došlo-li k nějaké změně, jinak je to v květnu (i to tam píšou) …

cochee

http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/fyzicke-osoby-poplatnik/obecne-informace/danovy-kalendar

Takové informace si ověřuj „u pramene,“ tj na ministerstvu financí, a ne na něčem jako je televize 🙂

pusinka50

No jo, no.:-) Oni to holt blbě formulovali. A rychlejší bylo se tady zeptat, než to začít hledat na internetu:-) poslední dobou nedělám nic jiného, než že něco na netu hledám, z donucení, nikoliv jen pro zábavu:-)