Avatar uživatele
zzzzz

Do které knihy patří myšlenka „Škola hrou“?

Patří to do Komenského Velké didaktiky?
Pokud ano nevíte, kde by se dala tato kniha zdarma stáhnout, nejlépe v pdf nebo word.
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, redy, Illines, anonym, anonym, gagaga, lllaura před 3877 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

J. A. Komenský – Schola Ludus – Škola hrou. Je to učebnice, která pomáhá rozvíjet smyslové schopnosti. .

Jinak ve Velké didaktice se uvádějí obecné pojmy.

Hledala jsem, ale ke stažení učebnici nenašla.
Doplňuji:
Já jsem otázku pochopila trochu jinak, takže upřesňuji.

Škola hrou ( Schola ludus), název díla, které obsahuje soubor didaktických dramatických her.

Orbis pictus je učebnice, která je přelomová především tím, že při její tvorbě Komenský uplatnil svoji zásadu Schola ludus – škola hrou.

V Informatoritu školy mateřské je uvedena věta

„Ne bez příčiny se škola nazývá hrou; nýbrž aby se naznačilo, že všechno se má
zařizovat jako při hře, aby všechno šlo ochotně a příjemně. A kdo kdy užívá při hře hněvu,žluči, pohlavků a karabáče? "Ale hlavním kořením příjemnosti bude
učební metoda cele praktická, cele vábná a taková, aby se veskrze ni stala škola opravdu hrou, to jest přejemnou předehrou celého života. Toho se dosáhne, jestliže se všechny životní práce převedou na dětský způsob, nejenom pro pochopení, nýbrž i pro potěšení..“

Může být i v Didaktice, ale ta je rozsáhlá, takže je těžší vyhledat, zvláště když by mělo jít o citaci.

Upravil/a: annas

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?fcoop, kenyrts, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Tu sa pozrite: http://www.uloz­to.sk/hledej?q=Vel­ka+didaktika+

Doplňuji:
Pozor, v mojom odkaze je Velká Didaktica od J.A.Komesnkého, nie súbor divadelných hier z Komenského Škola hrou.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek