zzzzz

Do které knihy patří myšlenka „Škola hrou“?

Patří to do Komenského Velké didaktiky?
Pokud ano nevíte, kde by se dala tato kniha zdarma stáhnout, nejlépe v pdf nebo word.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

J. A. Komenský – Schola Ludus – Škola hrou. Je to učebnice, která pomáhá rozvíjet smyslové schopnosti. .

Jinak ve Velké didaktice se uvádějí obecné pojmy.

Hledala jsem, ale ke stažení učebnici nenašla.
Doplňuji:
Já jsem otázku pochopila trochu jinak, takže upřesňuji.

Škola hrou ( Schola ludus), název díla, které obsahuje soubor didaktických dramatických her.

Orbis pictus je učebnice, která je přelomová především tím, že při její tvorbě Komenský uplatnil svoji zásadu Schola ludus – škola hrou.

V Informatoritu školy mateřské je uvedena věta

„Ne bez příčiny se škola nazývá hrou; nýbrž aby se naznačilo, že všechno se má
zařizovat jako při hře, aby všechno šlo ochotně a příjemně. A kdo kdy užívá při hře hněvu,žluči, pohlavků a karabáče? "Ale hlavním kořením příjemnosti bude
učební metoda cele praktická, cele vábná a taková, aby se veskrze ni stala škola opravdu hrou, to jest přejemnou předehrou celého života. Toho se dosáhne, jestliže se všechny životní práce převedou na dětský způsob, nejenom pro pochopení, nýbrž i pro potěšení..“

Může být i v Didaktice, ale ta je rozsáhlá, takže je těžší vyhledat, zvláště když by mělo jít o citaci.

Další odpovědi
led

Tu sa pozrite: http://www.uloz­to.sk/hledej?q=Vel­ka+didaktika+

Doplňuji:
Pozor, v mojom odkaze je Velká Didaktica od J.A.Komesnkého, nie súbor divadelných hier z Komenského Škola hrou.