fortin

Do které družiny chodil Čech? Měl batoh?

Historie školních družin sahá asi do začátku rozhlédnutí po okolí praotce Čecha. Praotec Čech totiž vystoupal na horu Říp s družinou.

Nejlepší odpověď
dudu

Praotec Čech bylo jeho umělecké jméno, původně se jmenoval Falus a změnu přijal protože se mu ve stáří špatně stálo. Batohy tehdy nebyly moderní, ale velmi rád sebou na cesty bral menší krosničku. Zde měl uložen kus sušené voloviny, velkou láhev s medovinou, umělecky zdobené drbátko na vši a blechy a několik balíčků papírových kapesníků, kterými si také utíral ústa a vůbec.
Doplňuji:
Družiny navštěvoval rád a pravidelně a přednášel zde na téma „souvislost častého mytí se zvýšeným výskytem alergií“.

Další odpovědi
anonym

Chodil s ostatními druhy,batoh měli určitě,jen byl bez odrazek,to určitě.

Zdroj: http://www.re­flex.cz/clanek/zi­vot-a-styl/38610/praotec-cech-byl-kocovny-cikan.html

Drap

Myslím, že batoh neměl, protože se jednalo o krátký jednodení výlet. Pokud je známo měl pouze malou mošničku přes rameno v ktéré měl plástev medu a litr mléka.