Avatar uživatele
anonym

do kolika promile je tolerance

Kolik promile alkoholu je tolerance aniž by byl odebrán řidičský průkaz? Vypil jsem po obědě 1 pivo a nadýchal jsem 0,28 promile. Může mi být odebrán řidičský průkaz?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Ano může a zřejmě také bude,jelikož tolerance je 0,2 promile při dechové zkoušce.

I když teď jsem našla na internetu tohle::

Alkohol za volant nepatří
Tisková zpráva Ministerstva dopravy ČR

Ministerstvo dopravy upozorňuje všechny řidiče, že v České republice nadále platí zákaz požití jakéhokoli množství alkoholu před jízdou.

V médiích se v posledních dnech objevily informace a komentáře, které reagují na metodiku vydanou Ministerstvem dopravy pro příslušné správní úřady. Podle novely zákona o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami platí od začátku letošního roku za směrodatný údaj pro přestupkové řízení výsledek dechové zkoušky přenosnými přístroji Policie ČR. Ministerstvo dopravy určilo na základě údajů Českého metrologického institutu pro příslušné správní úřady mez tolerance 0,24‰ alkoholu pro tento typ zkoušky. Důvodem jsou prokázané individuální odchylky v údajích při převodu obsahu alkoholu v dechu na obsah alkoholu v krvi

zdroj:http://www.po­licie.cz/clanek/in­formacni-servis-zpravodajstvi-alkohol-za-volant-nepatri.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dejv.s

Bohužel seberou noty i za 0,1… pokud se ukaže O,01 tak se to neřeší. Pokud bylo pivko před jízdou tak smula… Asi mělo byt nealko… Hodně štěstí Dejv

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Teď to tu pročítáme s manželem a cituji jeho.Interní směrnice policie ČR neexistují!!!Pokud jste nadýchal jakou koli hodnotu odlišnou 0.00 a přiznal jste,že jste pil,tak o řidičák přijdete.pokud jste to nepřiznal a odmítl jste odběr krve,pak vám řidičák ve správním řízení seberou,zakážou řízení a dají pokutu.

A jinak,dobře vám tak a doufám,že nebudete jezdit hodně dlouho!!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na tu toleranci bych se nespoléhal. V zákoně je nulová tolerance. Postup při testu na alkohol je nějak doporučovaný v interních směrnicích policie, ale každý policista si to může vysvětlit jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

musí zajistit doklady a všechny možné důkazy. když se ještě přihlásíte, napráskáte, že jste požil a řídil, tak co čekáte.
Pod hranici 0,2 se řp vrátí, pokud se nedokáže požití alkoholu.
Je to o kvalitě právníka, nikoliv o pravdě.

Vy jste pil(a) zadržení řp je správné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek