bolak

Do kolika let je hranice, od které už se umírá přirozenou smrtí?

Když je někomu 100 let a umře na selhání nějakého orgánu, říká se že zemřel přirozenou smrtí, teď na Novinkách psali že nějakej biskup taky umřel přirozenou smrtí, a bylo mu 67, od jakýho věku tedy ta přirozená smrt začíná? Od jakýho věku už by o člověku řekli: „Stala se tragédie, selhalo mu srdce.“?

Nejlepší odpověď
marci1

Nelze odpovědět. Přirozená je smrt „nenásilná,“ z vnitřních – chorobných příčin, či sešlostí věkem. 🙂

Další odpovědi
anonym

Od narození.
I novorozeněti může selhat srdce,pokud se dítě narodí s takovou poruchou.
Jinak žádná taková hranice neexistuje.
Smrt je tedy stav organismu po ukončení života, úplná a trvalá ztráta vědomí. Umírání je postupný proces na jehož konci je smrt. Smrt nelze zaměňovat s umíráním, neboť umírání je jedna z fází života organismu. Smrt nastává u každého živého organismu v jiném věku a ve většině případů ji nelze dopředu přesně určit.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-prirozena-smrt-bolestiva-2

Agneta

Začíná se umírat (v Česku) přirozenou smrtí z rakoviny ve 42 letech:DDD
Tedy po dlouholetém stravování ve fastfůdu:DDD
Dále tvrdím, že se umírá v zimě (od podzimu do jara), mám to okoukané:D

Ve smyslu otázky se ale umírá „přirozeně“ od 50 – 60 – 70 až 100 let:DD

orwell

Naše moudrá vláda na tuto otázku již v podstatě odpověděla stanovením věku umožňujícího odchod do důchodu 🙂

ptáč

Jestliže Agneta uvádí roční dobu nejčastějšího úmrtí v zimě, je to nejspíš zanedbáním pitného režimu. Nedostatek žízně způsobuje selhání srdce.

zelí

Smrt je přirozená. Ale nic jako smrt věkem neexistuje. Neumřete, protože jste měl narozeniny stokrát, ale protože Vám selže srdce nebo něco jiného.

led

Prirodzená smrť vzniká opotrebovaním materiálu v závislosti od spôsobu jeho činnosti a vonkajších vplyvov bez ohľadu na „úradne stanovenú“ dĺžku predpokladanej životnosti To je ale hrozná veta…
Ak pozrieme do histórie, ale niekedy stačí pozrieť len okolo seba a porovnať napríklad spôsob života kdesi v zastrčenom kúte Afriky, preľudnenej Indii, so spôsobom života priemerného obyvateľa Európy, vidíme rozdiel v dĺžke života.
Štatistika tvrdí, že hranica prirodzenej smrti človeka sa posúva smerom k vyššiemu veku. Sociálne poisťovne nám tiež naznačili postup životnosti dôchodcuk vyššiemu veku, neskorším odchodom do penzie, ale nejde tu skôr o toľko hľadanú úsporu nákladov na dôchodky?

gagaga

Agnetko, uz od 50 ? ;(
tak to uz mam za par .. :(

  • iv-