James258

Do kolika dnů od narozenin zažádat o občanský průkaz?

Ahoj nedávno jsem měl patnáct kolik mám času na to jít si zažádat o občanku?

Nejlepší odpověď
anonym

Měl bys chvátnout:
Podle zákona je povinen mít občanský průkaz občan, který dosáhl 15 let a má trvalý pobyt na území ČR. Rovněž tak je přestupkem stav, kdy někdo nepožádá o vydání prvního občanského průkazu do třiceti dnů po dosažení věku 15 let. Hrozí mu sankce pokuty až do výše 10 000 Kč.
Občanský průkaz je povinen mít občan České republiky, který dosáhl věku 15 let a má trvalý pobyt na území České republiky. Občanský průkaz může mít i občan, jehož svéprávnost byla omezena.

Občanský průkaz lze na žádost vydat i občanovi mladšímu 15 let nebo občanovi, který nemá trvalý pobyt na území České republiky.

Další odpovědi
Drap

Už jsi to tedy propásl.