Avatar uživatele
leader

Do kolika dní poslat stížnost?

Byl jsem státním zástupcem obviněn z krádeže notebooku a po soudním líčení zproštěn viny.Obvinění mi způsobilo zhoršení pověsti a ztrátu kamarádů.Také jsem byl 3× na policii,3× na PMS a 4× na soudě,což zabralo čas,který jsem mohl strávit vyděláváním peněz jako živnostník
Otázka:do kolika dní musím poslat stížnost na ministerstvo spravedlnosti? A vyplatí se obstarat si advokáta nebo to zvládnu sám?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3217 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Domnívám se, že stížnost je zbytečná, jelikož sice jsibyl obviněn, ale soud tě osvobodil. Zde zřejmě nešlo o nesprávný úřední postup.
spíše bych se zajímal o to, kdo tě obvinil tak, že to st. zástupve přijal a podal obžalobu. Zde by se mohlo jednat o křivé obvinění.
Ale bez znalosti podrobností tohoto tr. stíhání nelze lépe odpovědět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

sťažnosť môžete podať do 1 roka.
maximálne tak o náhradu škody (nutné zdokumentovať ušlý zisk), nejak omluvu či odškodnenie nečakajte.

štátny zástupca konal na základe úkonov vykonaných vyšetrovateľom.
tam môžete podať sťažnosť na ministerstvo vnútra na vyšetrovateľa.

vyšetrovateľ nemôže konať sám od seba, musí mať podnet >zvonka<, tj od niekoho, kto podozrenie na spáchanie trestného činu oznámil.
proti tejto osobe môžete podať trestné oznámenie pre krivé obvinenie.
tam už môžete požadovať i kompenzáciu za stratu dobrej povesti a pod.

ale:
je to boj s veternými mlynmi.
rozhodne spor/y nedokážate ukočírovať sám, potrebujete právnika (ktorý vás od toho bude odrázať, akokoľvek ste rozhorčený nespravodlivosťou).
pripravte sa na niekoľkoročné ner­vy.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Pokud máš pravomocný rozsudek, pak se určitě obrať na právníka. Zatím si můžeš počíst např. na http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/odpovednost-statu-za-skodu-zpusobenou-zahajenim-trestniho-stihani-96058.html – je to sice rok 2014, ale snad se tolik nezměnilo.

Nejsem právník, jde jen o mé domněnky a soukromé názory.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
leader

Policie ČR, na kamerovém záznamu jsem měl v ruce tašku,v které měl být notebook za 30 000kč,ti to předali státnímu zástupci který mě obvinil.Takže žalovat státního zástupce?

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek