Do kolika dní poslat stížnost?

Byl jsem státním zástupcem obviněn z krádeže notebooku a po soudním líčení zproštěn viny.Obvinění mi způsobilo zhoršení pověsti a ztrátu kamarádů.Také jsem byl 3x na policii,3x na PMS a 4x na soudě,což zabralo čas,který jsem mohl strávit vyděláváním peněz jako živnostník
Otázka:do kolika dní musím poslat stížnost na ministerstvo spravedlnosti? A vyplatí se obstarat si advokáta nebo to zvládnu sám?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Domnívám se, že stížnost je zbytečná, jelikož sice jsibyl obviněn, ale soud tě osvobodil. Zde zřejmě nešlo o nesprávný úřední postup.
spíše bych se zajímal o to, kdo tě obvinil tak, že to st. zástupve přijal a podal obžalobu. Zde by se mohlo jednat o křivé obvinění.
Ale bez znalosti podrobností tohoto tr. stíhání nelze lépe odpovědět.

Další odpovědi:

Zlatý

sťažnosť môžete podať do 1 roka.
maximálne tak o náhradu škody (nutné zdokumentovať ušlý zisk), nejak omluvu či odškodnenie nečakajte.

štátny zástupca konal na základe úkonov vykonaných vyšetrovateľom.
tam môžete podať sťažnosť na ministerstvo vnútra na vyšetrovateľa.

vyšetrovateľ nemôže konať sám od seba, musí mať podnet >zvonka<, tj od niekoho, kto podozrenie na spáchanie trestného činu oznámil.
proti tejto osobe môžete podať trestné oznámenie pre krivé obvinenie.
tam už môžete požadovať i kompenzáciu za stratu dobrej povesti a pod.

ale:
je to boj s veternými mlynmi.
rozhodne spor/y nedokážate ukočírovať sám, potrebujete právnika (ktorý vás od toho bude odrázať, akokoľvek ste rozhorčený nespravodlivosťou).
pripravte sa na niekoľkoročné nervy.

;-Q

Stříbrný

Pokud máš pravomocný rozsudek, pak se určitě obrať na právníka. Zatím si můžeš počíst např. na http://www.epravo.cz/… - je to sice rok 2014, ale snad se tolik nezměnilo.

Nejsem právník, jde jen o mé domněnky a soukromé názory.

Diskuze k otázce

leader

Policie ČR, na kamerovém záznamu jsem měl v ruce tašku,v které měl být notebook za 30 000kč,ti to předali státnímu zástupci který mě obvinil.Takže žalovat státního zástupce?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.