Pokročilý

Do kolika byla vojenská služba povinná?

Když ještě byla povinná, do kolika let "sbírali" chlapy? To vážně do těch 60 let?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Trochu si pletete pojmy.
Tzv.Branná povinnost vznikla pro každého muže 1.lednem v roce kdy dovršil 18 roků (tzv narodil-li se 31.12 tak v podstatě den po 17 narozkách se na něj vztahovala tato povinnost) a končila opět 31.prosincem v roce kdy dovršil věk 60 roků!!Toto ale zatím platí stále!!!
Jinak ale na prezenční vojenskou službu chodili víceméně jen muži kolem 20 roků!
Nejstaršího "záklaďáka " co jsem viděl a znal byl asi 32 letý muž-ten ale byl jen na dosloužení do 24 měsíců-asi jen na půl roku!!!
Další forma bylo zdokonalovací vojenské cvičení (tuším 4x a první po 4 letech od konce ZVS a další opět po 4 rocích.na dlélku kolem 30 dnů) takže tam chodili i starší pánové!!
Doplňuji:
Zapomněl jsem to hlavní -starší základáci byli právě jen na dosloužení do 24 měsíců ,kdy nedokončili z různých důvodů oněch 730 dnů ZVS (kriminál,dočasná zdravotní neschopnost........)

Další odpovědi:

Stříbrný

Během své aktivní služby jsem nejstaršího "zákläďáka" potkal v roce 1984 Klecanech. Dosluhoval si tam zbytek ZVS po návratu z vězení a bylo mu 35. Byl jsem jeho velitel roty a v té době jsem byl mladší než on.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.