Stříbrný

Do kolika a jak velkých beden (do jakého prostoru) se mohla vejít ukradená jantarová komnata?

Inspirováno otázkou Mosoje o studni na Zbirohu.
Doplňuji:
Mosoj v této odpovědi v doplnění uvádí odkaz na prezentaci, kde v závěru je pohled na místnost jako celek. http://www.odpovedi.cz/…
Jde mi o odhad - domnívám se, že lze odhadnout (z velikosti židlí třeba) i celkovou výšku obložení a šířku místnosti. Další dvě zdi mají taky dveře a na poslední počítejme velká zámacká okna. Horší je to s tloušťkou obložení a s odhadem meziprostorů pro balící papíry či jinou výplň, se zrcadly a obrazy... - pokud to jen nenaházeli do beden bez ladu a skladu. Byla jsem zvědavá na tipy - nějaký rozsah od-do.

Odpovědi:

Bronzový

Víš jak byla velká?

Jak vidět, záhady minulosti nás lákají bez rozdílu věku i pohlaví. Nepovím skoro nic a možná i ponesu "dříví do lesa", ale určitou informaci poskytuje "Wiki" (i když někdy bývá nepřesná, snad tedy vcelku pravdivou).
Píše se tam o 27 bednách, do kterých byla komnata uložena. Můžeme se domnívat že byly dost velké, k přenášení byly potřeba dva, možná i čtyři lidé. Dále je v článku popsán další známý osud komnaty za války a teorie o jejím možném osudu.
Může to být i čtyřicet let, co byl v jednom časopise zveřejněn článek, hledající osud Jantarové komnaty. Bylo tam psáno, jak rusové chtěli komnatu zachránit, tedy demontovat a odvézt. Fronta se ale rychle blížila, času bylo málo a při pokusu o demontáž se začal jantar drolit. Poškodit ji ale nechtěli a tak zůstala na svém místě. Doufali, že ji ani němci nepoškodí a nechají na svém místě.
Osud komnaty zatím zůstává a možná i zůstane neznámý. Jak jde čas, jsou ale nová svědectví čím dál méně věrohodná a tak se dá spoléhat spíš jen na nějaký, víceméně náhodný, objev.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/J antarov%C3%A1_komnata

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

Dokonce je známo, jak jsem později zjistila, že to mělo být v původním zabalení 27 beden (já odhadovala 25 o 1 m3 :) ) - ale není psáno - alespoň já nenašla - jak velkých.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.