jerry737

Do kdy musí úřad náhlasit uzavírku silnice?

Podle idnes.cz bude u nás uzavřena ulice od 5 května tj. asi za 14 dní měli by mi před domem vybagrovat silnici a nikdo mi aztím neřekl zda bude čas si odstavit auto nebo kam se vozidlem dostanu. Aby mi nezustalo měsíc trčet v garaži a já v práci. Na stránkách města je prd a podle jejich informací je to otázka na kraj ať se prý dotazuju tam Ovšem na stránkach kraje je stgejný prd. Neměla by být od někdy vyvěšené nějaké oznamení?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Oznámit by to měl ten, kdo má silnici „ve vlastnictví“, pokud je to dálnice nebo silnice 1 třídy, tak spadá pod kraj. Pokud je to silnice 2, 3 třídy tak spadá pod obec.
Na úřední desce úřadu by to mělo být zveřejněno, problém je, že je tam toho tolik, že najít tam něco je přímo nadlidský úkol.

Pokud se jedná o nějakou havárii, tak to ohlašovat nemusí, je docela běžné, že se cedule objeví večer a ráno začne platit .-(((

Lhůtu tam nějakou mít asi budou, ale nevěřím že by jim za nedodržení hrozila nějaká sankce ☹

To mě vždy pobaví, pokud něco nedodrží občan, hned dostane pokutu, pokud něco nedodrží stát (orgán státní správy) nehrozí mu žádná sankce, mají sice povinnosti, ale nic je nenutí je dodržet .-((( Holt žijeme v česku ☹