marvy

do kdy musí být vybraná stará dovolená

Odpovědi
cukrar

do konce následujícího roku. Dovolená z roku 2013, musíte vybrat do konceletošního roku, jinak propadne.

ivzez

Dovolenou z r. 2013 je nutné vyčerpat do 31. 12. 2014 včetně.
Neurčí-li čerpání „staré“ dovolené zaměstnavatel do 30. června,
určuje si termín nástupu na dovolenou zaměstnanec.
Musí jenom zaměstnavateli termín čerpání oznámit minimálně dva
týdny předem (písemně – aby mohl v případě potřeby sdělení doložit).

Cukrar uvádí informaci z dřívější novely ZP.
Nově „stará“ dovolená nepropadně ani v případě, že nebude vyčerpána
do konce následujícího roku. Nevyčerpanou dovolenou bude muset
zaměstnavatel proplatit při skončení zaměstnání.