nyjono

Do kdy lze stornovat podepsanou smlouvu u nového dodavatele el. energie?

Příbuzná podepsala před cca 1 týdnem smlouvu, zvonila u ní obchodní zástupkyně a ta ji vysvětlila, že ušetří.
Jedná se o Bohemia energy.
Děkuju.

Původně chybně – ztornovat

Odpovědi
ivzez

Smlouvu s dodavatelem energií Stornovat (nikoliv ztornovat) nelze.

Za určitých okolností od ní lze odstoupit. Přesné pdomínky pro odstoupení
od smlouvy najdete přímo v uzavřené smlouvě a ve všeobecných obchodních
podmínkách (VOP) Bohemia energy. VOP měla Vaše příbuzná obdržet spolu
se smlouvou. Jinak je najdete na webu společnosti.

_______

Doplňuji:

Pročtěte si důkladně celou smlouvu, včetně poznámek „malým písmem “
pod čarou. Jestli Vaše příbuzná podepsala, že si zástupkyni pozvala, může
být odstoupení obtížnější.

mosoj

Nic nedělejte sami. Najděte si nového dodavatele ( stejně to musíte udělat) a sepište s ním novou smlouvu. On vše za vás vyřídí. Od smlouvy lze odstoupit do jednoho měsíce. Osobně jsem něco podobného řešil.