coco

Do kdy a jak se vyplácejí nemocenské dávky?

Od 6.11.2011 jsem nezaměstnaná a zároveň v pracovní neschopnosti.Lístek na peníze i s nemocenskou jsem zaslala zaměstnavateli 30.11.2011,ale dodnes nemám peníze na účtě.Existuje nějaký „výplatní termín“ u těchto dávek,např. každého 15. v měsíci?
Doplňuji:
Dlužil mi mzdu, kterou vyplatil a navíc jsem využila ochranné lhůty, protože mé propuštění nebylo tak zcela košer…

Nejlepší odpověď
Huhu.koktejl

Doporuím přečíst toto:

www.penize.cz/so­cialni-davky/18805-vse-o-nemocenskych-davkach-otazky-a-odpovedi#6

A pro Aleshe: NA nemocenskou můžeš jít i když zaměstnavatel rozvázal prac. poměr. Chrání tě stát Tzv. ochrannou lhůtou (42 dnů po ukončení PP).

Zdroj: www.penize.cz/so­cialni-davky/18805-vse-o-nemocenskych-davkach-otazky-a-odpovedi#6

Další odpovědi
Alesh

Jsem asi blbej, ale jak můžeš zaslat něco svému zaměstnavateli, když jsi nezaměstnaná, tak přeci žádného zaměstnavatele nemáš.
Leda by ti dlužil něco za období do 6. 11.
Doplňuji:
Aha, to jsem nevěděl, takže až mě vyhoděj z práce, tak se mám hodit marod? 😉
V tom případě tam zavolej, jak to s těmi penězi vypadá. Pokud ti řeknou, že to pošlou, trvej na sdělení přesného termínu. Pokud pak tento termín nedodrží nebo tě rovnou pošlou někam, pak bych určitě obrátil na právníka. Hlavně se toho neboj, jestli seš v právu, tak není co řešit, ksindly je třeba řezat hlava nehlava! 🙂

Evženie

Je třeba podat lístek na peníze na příslušnou správu OSSZ a zároveň i na Úřad práce,aby měli přehled a nehonili Vás !/Nejlépe vždy do 8 dnů/