Stingo

Do jakých řádků vyplnit přiznání k dani z příjmů, když byla práce na dohodu do 10 tisíc?

a ještě jen od června, před tím to byl úřad práce. Děkuji

„V Česku není stanovena minimální daň z příjmu fyzických osob. To znamená, že za rok 2016 někteří daňoví poplatníci neplatí daň z příjmu fyzických osob. V případě, že může daňový poplatník uplatnit daňové zvýhodnění na děti a toto daňové zvýhodnění je vyšší než vypočtená daň z příjmu, tak dokonce vzniká nárok na daňový bonus. V praktických příkladech se však zaměříme na situace, kdy je vypočtená daň z příjmu nulová. Ve všech uvedených příkladech je však nutné daňové přiznáni odevzdat, i když se na dani z příjmu fyzických osob za rok 2016 neplatí nic.“ ze stránek: http://www.fi­nance.cz/486919-nulova-dan-z-prijmu/

opravdu nemusím podávat daňové přiznání? Vůbec se v tom nevyznám.

Odpovědi
Lilienka

Z jakého důvodu chcete podávat daňové přiznání? Pokud byla ta brigáda vaším jediným příjmem, nemusíte jej podávat. Pokud jste měli brigád více, je dobré jej podat, aby vám vrátili přeplatek na dani.

ivzez

Podepsala jste u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu?
Jestli ano, uplatnil Vám zaměstnavatel slevu na poplatníka, takže
jste z příjmu do 10.000 Kč měsíčně nezaplatila žádnou daň.

Jestli jste prohlášení nepodepsala, odváděl zaměstnavatel srážkovou daň.
Pokud jste měla nízké příjmy, bylo by dobré daňové přiznání podat,
přestože nemusíte. JInak by se Vám odvedená daň nemohla vrátit.

Na daňový bonus vznikne nárok jenom tomu, kdo má
roční příjem ve výši alespoň šestinásobku minimální mzdy.
________

Doplňuji:
Na popis a vysvětlení vyplnění daňového přiznání tu není dost prostoru.