fyziq

Do jakého zrcátka se kouká při změně směru jízdy?

Do Bočních nebo do toho na čelním skle?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Jako správná blondýna používám zrcátka především k tomu, abych viděla, jak mi to sluší:-DDD

Do všech, sledovat to jen v bočních je blbost, mají „mrtvý bod“ a pokud je auto zrovna v něm, neviděla bych ho.

Další odpovědi
gecco

Při změně směru jízdy se čučím tam, kam jedu…
😉
O něco dřív si zkontroluju v zrcátkách, jestli směr jízdy změnit mohu.
A ve kterých? – obvykle ve všech.

JájsemRaibek

Ptáš se do jakých, takže do zpětných.
A jinak já se nedívám do žádných, myslím úmyslně, to je o cviku, prostě koukáš dopředu a jen očima mrkneš do zrcátka, musíš sledovat před sebou i za sebou nejen při odbočování, ale stále.

mosoj

No někdy se i otočím.
Asi přestanu jezdit, když vidím kdo také jezdí.

lukas.zmizik

nejprve si sám odpověz, v jakém zpětném zrcátku při odbočování např. doprava nejlépe uvidíš cyklistu, který je oprávněn předjíždět tě zprava. pak si odpověz, do jakého zrcátka by ses díval, kdybys měl dodávku nebo pick-upa

cukrar

Do všech, pokud jste zodpovědný.

honza19hk

dle toho kam chceš odbočovat.

mojitek

do zpětnýho tam kam chci jet+do zpětnýho uvnitř vozu + otočím se-je to zvyk z motorky,protože mrtvej úhel,to je fakt prevít