joeyk

do jakeho svetadilu patri RUSKO?

porad se o tom dohadujeme
Doplňuji:
takze presne nemuzu rict jestli nalezi evrope ci asii?

Nejlepší odpověď
led

Podľa hlavného mesta patrí do Európy. Podľa územia – väčšia časť je v Ázii.
Takže patrí do EuroÁzie.

Další odpovědi
iceT

Ural je pohoří v Rusku. Nachází se v centrální části země, a odděluje evropské a asijské Rusko a je také geografickou hranicí mezi Evropou a Asií. Jedná se o nejvýznamnější ruské pohoří táhnoucí v délce téměř 2 500 km ve směru sever-jih.

anonym

Vezmu si to takhle-Když je mistrovství Evropy v jakémkoliv sportu,je tam i Rusko.Neslyšela jsem ,že by Rusko bylo na asijských hrách.

Zdroj: http://www.ze­mepis.net/zeme-rusko