koník.

Do jakého formátu překonvertovat fotky pro posílání e-mailem?

Chci odeslat jen dvě fotky, ale tak, aby mi šly odeslat v pohodě a hlavně, aby byly v dostatečné kvalitě. Teď jsou v JPEG 3,65 MB.
Doplňuji:
Netušim, kolik se toho vejde do e-mailu, taky předpokládám, že příjemce, si tu příluhu bude otevírat v mobilu, tak nevim. Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Navrhuju stáhnout kvalitu JPEG na 85 či 90.. člověk to nepozná. Nebo zkuste zmenšit rozlišení.
Vše uděláte v programu IrfanView – http://slunec­nice.cz/sw/ir­fanview
najdete tam i češtinu k programu.
Doplňuji:
Emailem lze bezpečně odeslat asi 10MB.
Seznam tuším dovolí 16MB, Outlook (dřív Hotmail) a GMail až 25MB.
Atlas a Centrum myslím 12MB.

Pokud si to bude otevírat v mobilu, tak to chce opravdu zmenšit… nebo za chvíli bude mít vyčerpaný FUP limit.

Další odpovědi
marijakes

Fotky o objemu 3,65 MB lze poslat e-mailem bez konverze.

Pájo

To by se přece obě měly vejít do přílohy už takhle bez úprav? Dokonce i s kratším textem samotného emailu. Nebo ne?

jpau

JPEG je sviňa, to co píše Bedy je pravda na půl oka (v mobilu je to jedno, bavme se obecně). Já osobně bych použil png, což je v tomto případně formát, který se svým určením podobá nejvíce požadavkům co kladeš (nejmenší velikost vs. nejvyšší kvalita).

Jinak ohledně distribuce bych na to šel spíš přes cloud (např. drobbox, sky/google drive apod.) než e-mail…