kuba007

Do jaké země v Africe se dováželi propuštění otroci z Ameriky?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se dá internetu věřit, tak za dob Haile Sealessieho něco málo amerických černochů odjelo do Etiopie. Žádná velká sláva, žádná výhra vrátit se „ke svým kořenům“.
Na tomto tématu si černoští aktivisté občas vylepšují svou politickou image. Obávám se, že v době, kdy v Bílém domě sedí jako prezident USA černoch, bude těžce prokazatelné, že v Americe nemají všichni obyvatelé rovné šance. O diskriminaci nejspíš nepůjde. Jak tedy zdůvodnit hromadné vystěhování původních otroků zpět do Afriky? Stála by vůbec Afrika o ty občany, kteří se nedokázali v Americe uplatnit? A v neposlední řadě je zde i otázka, kolik černochů by se opravdu toužilo vrátit?
Jako politická otázka, je to dobré téma – nespokojenost ras (známe důvěrně i doma), jenže od teorie k realizaci takového kroku je hodně daleko. Navíc je to krok zcela nesmyslný.
V podstatě má Drap pravdu, o žádné hromadné vystěhování nikdy nešlo a těch pár lidí, co se do Afriky vrátilo, jde počítat do zcela normální migrace.

Další odpovědi
MK44

Propuštění černí otroci, kteří se chtěli vrátit do Afriky, byli usazováni na územích v západní Africe, která zakoupili protirasističtí severoameričané kolem roku 1822. Sloučením techto území vznikla v roce 1847 černošská republika Libérie. Požívala ochrany USA.