Neonka

Do jaké výšky mám na zimu ostříhat růže, které letos dorostly do 150 cm ? Nejedná se o popínavé.

Nejlepší odpověď
hanulka11

dělám to takto -mám tento odkaz uložený

Skalkové růžičky se zastřihávat nemusí. Keře a stromkové růže stříháme poprvé na podzim v rozmezí 5–8 oček. Očko je místo, odkud nám roste větvička s lístky. Očko je nutné zastřihnout v místě, kde nám směřuje ven od středu růžového keře. Jinak bychom keř zahušťovali a jednotlivé větvičky by se křížily. Očka se počítají od prvního ve směru od kořene rostliny nahoru. Střih je od očka vzdálený jeden až dva centimetry. Čas pro podzimní střih růží je konec října.

Na jaře pak růži sestřihneme ještě jednou na 3 očka. Opět musí poslední směřovat ven z keříku.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/jak-na-podzim-sestrihat-ruze-a-pripravit-je-na-pristi-sezonu-prn-/hobby-zahrada.aspx?c=A080909­_174033_hobby-zahrada_lis

1popelka1

Takže střih je 1–2 cm nad očkem?