Maya-chan

Do jaké výšky by sahala voda ??

  • V letošním roce slaví vodní zdroj Želivka(nádrž Švihov) 40 let své existence.Za tuto dobu dodala do Prahy 4 miliardy pitné vody.Voda se dopravuje do Prahy gravitačně ,potrubím o průměru 2,64 m,délka potrubí je 52 km.
  • otázka: Rozloha města Ostravy je 21 427 hektarů­.Kdyby se tato celá oblast rovnoměrně zaplnila vodou(což samozřejmě nejde,musely by se kolem celé Ostravy vybudovat hráze),kterou vyprodukovala želivská přehrada v průměru ta rok,do jaké výšky by sahala voda?

= jak na postup a výpočet příkladu ? :))

Předem děkuji za odpovědi :))

Nejlepší odpověď
Michal Kole

4 mialrdy je objem

znáš plochu tak 4 miliardy vydělíš plochou ostravy a máš výšku hladiny

použij základní jednotky soustavy SI

Další odpovědi
venkovan

V čem je problém? Je to jednoduchý příklad výpočet výšky nějakého dutého předmětu. Sama to píšeš – musí být hráze.
A jestli jsi dobrá, zkus potom vypočítat výšku hrází pro plochu ve tvaru kruhu, trojuhelníku, čtverce apod. Možná to budou zajímavé výsledky.