bolak

Do jaké nejvyšší výšky v historii naší planety kdy sahala voda (moře)?

Vztaženo k současný výšce mořský hladiny.. Dá se to někde vyčíst?

Nejlepší odpověď
venkovan

V Praze v Ládví je jakýsi kopec ve kterém jsou příbojové kameny. Nadmořská výška je okolo 350 mnm. U Ruzyně na sever je pozustatek lomu, kde je zmapována skála na kterém je znatelný mořský příboj. Ruzyň bude taky okolo 350 mnm. myslím, že to jsou hladiny druhohorního moře.
Ale chtělo by se to podívat do geologických materiálů