Kolec3

Do jaké míry vydělávat bez živnosti?

Chci se zeptat, kolik mohu měsíčně nebo ročně vydělávat, aniž bych měl živnostenský list? Chci objednávat oblečení z Anglie, jen pro lidi s kterými se domluvím na facebooku.

Nejlepší odpověď
anonym

Bez živnostenského oprávnění by se jednalo o nedovolené podnikání, což není dovoleno. Něco jiného je, že nemusíš dosáhnout na zdanitelný příjem a potom podáváš jenom čestné prohlášení, ale nikoliv daňové přiznání.
Zajdi si na živnostenský úřad a oprávnění si vyřiď. Budeš mít v případě jakékoliv kontroly klid.

Další odpovědi
hanicka.k.cb

Moc se v tom nevyznám, ale myslím si, že kdyby jsi prodával oblečení např. na aukro.cz , tak to jde i bez živnosti :)

Hamon

Podnikání je SOUSTAVNÁ činnost. Jestliže se jedná o nahodilý příjem, pak živnostenský list nepotřebuješ.
Pokud se nic nezměnilo (mám informac cca tři roky starou), pak si můžeš bez nutnosti podávat daňové přiznání přivydělat 20 000 Kč ročně.