Avatar uživatele
VeRe1983

Do jaké míry vlastně subjektivně poznám upgrade počítače na jeho rychlosti?

Mám pocit, že jakékoliv PC mám je časem naprosto nepoužitelný zasekaný šrot. Dřív jsem měl Semprona 3200+, 1.5 GB RAM, Windows XP a 8 MB/s připojení k netu. Teďka mám Core2Duo, 3 GB RAM, Windows 10, připojení totéž. Používám Firefox, krom toho mám ještě spuštěný Skype a Lightshot. Oba OS řádně licencované. Mám pocit, že tento počítač, od kterého jsem si sliboval nějaký skok je v podstatě to samé jako předtím. Odezva webů je mnohdy taková, že by jeden zešedivěl. Flashový doplněk k prohlížeči je schopný prohlížeč a PC zasekat. Když chci PC vypnout, tak bych vystál důlek. Je nějaká řekněme procentuální hranice, kdy je upgrade vesměs jen na papíře a subjektivně nárůst výkonu nepoznám? Může se na některých věcech podílet i moje řekl bych poněkud obstarožní připojení?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 3032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Tak asi „odezva webů“ je dána především připojením, ten HW by v dnešní době neměl hrát už takovou roli, protože na ty běžné přípojky by měla stačit už prakticky jakákoli dnes používaná sestava.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zelí

Ten HW je nic moc. Navíc přetrvává názor, že webový prohlížeč je nenáročná aplikace, což není zcela pravda. Když k tomu přidáš skype a kdovíco, tak se nediv. Chceš-li lepší odezvu systému, kup si SSD.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet