pat a mat

Do jaké míry může změnit účinnost podokenního topného tělesa délka a materiál závěsu a typ garnýže?

Doplňuji:
Hustý závěs nebo záclona může fungovat jako komín a pruděním vzduchu kolem okna, tedy zřejmě nejchladnějšího místa v místnosti. Že typ garnýže nemá vliv si také nejsem jitý, tyčová garnýt tento „komín“ nahoře neuzavírá. Zajímá mne opravdu praktická úspora, te akademické desetiny %.

Nejlepší odpověď
elektrikář

Všechny věci které mohou porušit cirkulaci teplého vzduchu. Stačí jen záclony přes radiátor.

Další odpovědi
Hlada

Kdyby byl radiáror překrytý hustým závěsem, tak by se teplý vzduch ochladil o okno a radiáror se tak prakticky vyřadil z provozu, teplo by odcházelo oknem ven. Závěs musí končit nad radiátorem a být pokud možno za ním, aby teplý vzduch šel do místnosti, nikoli na okno. Účinnosti radiátoru pomůže odrazná hliníková fólie a úprava parapetu.

Tlaky

pokud bude závěs viset přes těleso,tak velmi negativně.Garnyž nemá vliv žádný.