terry

Do jaké míry máte možnost ovlivnit výši svého příjmu?

Doplňuji:
A co děláte pro to, abyste ovlivnit mohli? Nebo necítíte tu potřebu? Díky.

Nejlepší odpověď
venkovan

To je otázka do pranice.
Mohu značně, ale jen pokud mám štěstí při výběrových řízení na veřejné zakázky.
Ale protože v posledních letech ve státě je módou nizká cena a ne kvalita práce, tak nic moc, jsem rád, že vycházím.
Jak ta módnost s nejnižší cenou vypadá slyšíme každou chvíli ze zpráv o kvalitě dálnic a dalších veřejných staveb. Například, naposledy mne uzemnila informace, že při ražbě metra v Praze směrem k Ruzyni se „zjistilo“, že tam jsou velmi tvrdé horniny, takže se bude zakázka navyšovat. Nicméně – o těch horninách v této lokalitě se učí snad na každé škole se zaměřením na geologii.
Doplňuji:
Jistě, že nějakou potřebu cítím, ale nemusím mít větší příjem za každou cenu.

Další odpovědi
Deli

Jsem momentálně OSVČ na MD 🙂
Coby OSVČ mám, co vydělám – tedy vlastnoručně vyrobím a také prodám. Zde tedy existuje přímá úměra mezi snahou a prací versus výdělkem. Super. Nevydělávám desetitisíce, ale i sem tam přivýdělek je prima. Starší dcera díky tomu může jezdit na lyže, můžeme se líp oblékat nebo vyrazit sem tam ne výlet..
Coby matka na MD pobírám prostě to, co mi dá stát jako rodičovský příspěvek. Zde se nedá ovlivnit vůbec nic.

Ale jelikož první dcera se narodila v r. 2001 a druhá 2009, vůbec si nestěžuji. Tentokrát mi na účet přibývá měsíčně 7600 Kč. A mám doma pracovitého manžela. Mnohé maminky pláčí, že to je málo. Ano, není to závratné, ale na první mateřské mi chodilo 2554,– Kč. V půlce mi mateřskou zvedli na cca 3500,–. I když jsem si zažádala o všechny možné příspěvky, přídavky a podpory… a také alimenty (byla jsem sama), sešlo se mi doma maximálně 6500 Kč měsíčně. ☹ Stačilo to pokrýt akorát tak náklady na bydlení. Jo, tenkrát jsem fakt často plakala, ale ne do novin, ale večer sama doma nad prázdnou peněženkou a kalendářem. A místo psaní vzlyků do novin jsem začala doučovat studentky účetnictví a žehlit lidem prádlo. A to jsem k tomu ještě dálkově studovala…
Teď si mateřskou užívám…

Terry, věřte, že zde věta „každý svého štěstí strůjcem“ platí. Bez práce prostě nejsou koláče – a jak velké ty koláče budete mít, záleží na tom, kolik těsta zaděláte…

MadAnnie

Každý má možnost ovlivnit svůj příjem, ale musí začít už velmi brzo. Nějaké to studium, potom jazyky a všeobecný přehled zaručuje dobré uplatnění na trhu.
Otázkou je, zda si „studenti“ uvědomují a dělají pro to něco. Uvědomění přichází většinou pozdě.
Na druhou stranu míti v rodině tatínka podnikatele nebo míti známé na dobrém místě je k nezaplacení… a to může být člověk s prominutím idiot…

tom004

Mám to jednodušší.Důchod,jsem spokojený a nestěžuji si,sice ovlivnit nemohu,ale další příjem ano.A zatím s tím nenám problém.

SeptikB

Do té nejvyšší míry. Jestli chceš mít míň, nalij šéfovi projímadlo do kafe. Jestli chceš mít víc, udělej si kurz managementu, nech se přijmout do ČEZu nebo Českých drah, intrikuj a podplácej všechny možné lidi a staň se náměstkem ředitele s platem okolo 200 000 měsíčně.

Damiana

V České republice? Myslím, že značně, ale ne díky vzdělání, ale spíš pomocí ostrých loktů. Bohužel.

quentos

v současné době moc ne, závisejí na počtu odučených hodin, a tudíž na přídělu od šéfové.

briketka10

v březnu nám končí smlouvy, propustí nás, budu na ÚP, tam mi neseženou takovou práci jakou můžu vykonávat..a s částečným důchodem si výši svého příjmu neovlivním..
pak budu sedět tady na odpovědích nechat si radit, brouzdat na netu a hledat práci..

Berkl

to je dáno výší přátelsví s mistrem. (sám to řekl!!!( Nebyl jsem kámoš a jsem nezaměstnanej.