doktorphlox

Do jaké míry lze považovat informace z těchto časopisů za pravdivé?

Občas se mi dostanou do ruky magazíny typu History, Epocha, Planeta Země, 21.století. Jsou informace v nich pravdivé, respektive nejsou to polopravdy nebo překroucené pravdy? Jen mám občas takový podivný dojem že si ze mě dělají srandu. :)

Nejlepší odpověď
tom004

Já jsem přesvědčen,že jsou to seriozní časopisy,s ob­jektivními informacemi,a osobně jejich článkům věřím.Rád je čtu,hlavně poslední dva jmenované.

Další odpovědi
barnajka

Myslím, že nebudete daleko od pravdy :)) Pamatuju si, že Epocha začala vycházet, když jsem chodila na střední. V prvním čísle byl článek o kanibalech, což mě zlákalo ke koupi. Vzpomínám, že na ten můj exemplář byl tehdy ve škole skoro až pořadník – každý si to chtěl taky přečíst – ty titulky zněly fakt lákavě :) Já pak u Epochy vydržela ještě pár měsíců, dost mě chytla a úplně jsem hltala všechno, co tam psali. Zato někteří profesoři (=študovaní lidé!!!) si ze mě začali dělat legraci a měli hlášky jako: „Jéé, Epocha – takový senzacechtivý brak! Vy tomu všemu věříte?!“ :D Přirovnávali to k Blesku, případně záhadologickému Hromu, co kdysi vycházel. Donutili mě zamyslet se a nakonec jsem sama musela uznat, že tam spousta věcí nesedí (konkrétně si už ale nevzpomenu), články buď nemají dvakrát valnou úroveň a nebo jsem měla pocit, že už jsem něco dooost podobného četla někde jinde. S Epochou jsem sekla ze dne na den a svou potřebu po vědění si kompenzovala National geographicem. Ten sice stojí o dost víc, ale zase vychází jen 1× měsíčně, tak se to utáhnout dá. Rozdíl je nesrovnatelný a aspoň se mi už nikdo neposmívá :))
Co se týká těch ostatních zmiňovaných časopisů – každý z nich jsem měla několikrát v ruce, pár čísel bych možná ještě našla i doma, ale nekupovala jsem si je dost dlouho na to, abych mohla posoudit. Možná ještě to 21. století vypadá relativně seriozně, ale opravdu neumím říct :)

led

Pre mňa vyzerajú seriozne. Ich zameranie nie je pre profesionálov, ale pre verejnosť. Preto aj ich stylizácia je poplatná vkusu a znalostiam laickej verejnosti. Články si vetšinou dopĺňam ďalšími informáciami na internete.