Avatar uživatele
doktorphlox

Do jaké míry lze považovat informace z těchto časopisů za pravdivé?

Občas se mi dostanou do ruky magazíny typu History, Epocha, Planeta Země, 21.století. Jsou informace v nich pravdivé, respektive nejsou to polopravdy nebo překroucené pravdy? Jen mám občas takový podivný dojem že si ze mě dělají srandu. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iwetax, tom004, barnajka, anonym, dougie před 4742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Já jsem přesvědčen,že jsou to seriozní časopisy,s ob­jektivními informacemi,a osobně jejich článkům věřím.Rád je čtu,hlavně poslední dva jmenované.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

Myslím, že nebudete daleko od pravdy :)) Pamatuju si, že Epocha začala vycházet, když jsem chodila na střední. V prvním čísle byl článek o kanibalech, což mě zlákalo ke koupi. Vzpomínám, že na ten můj exemplář byl tehdy ve škole skoro až pořadník – každý si to chtěl taky přečíst – ty titulky zněly fakt lákavě :) Já pak u Epochy vydržela ještě pár měsíců, dost mě chytla a úplně jsem hltala všechno, co tam psali. Zato někteří profesoři (=študovaní lidé!!!) si ze mě začali dělat legraci a měli hlášky jako: „Jéé, Epocha – takový senzacechtivý brak! Vy tomu všemu věříte?!“ :D Přirovnávali to k Blesku, případně záhadologickému Hromu, co kdysi vycházel. Donutili mě zamyslet se a nakonec jsem sama musela uznat, že tam spousta věcí nesedí (konkrétně si už ale nevzpomenu), články buď nemají dvakrát valnou úroveň a nebo jsem měla pocit, že už jsem něco dooost podobného četla někde jinde. S Epochou jsem sekla ze dne na den a svou potřebu po vědění si kompenzovala National geographicem. Ten sice stojí o dost víc, ale zase vychází jen 1× měsíčně, tak se to utáhnout dá. Rozdíl je nesrovnatelný a aspoň se mi už nikdo neposmívá :))
Co se týká těch ostatních zmiňovaných časopisů – každý z nich jsem měla několikrát v ruce, pár čísel bych možná ještě našla i doma, ale nekupovala jsem si je dost dlouho na to, abych mohla posoudit. Možná ještě to 21. století vypadá relativně seriozně, ale opravdu neumím říct :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pre mňa vyzerajú seriozne. Ich zameranie nie je pre profesionálov, ale pre verejnosť. Preto aj ich stylizácia je poplatná vkusu a znalostiam laickej verejnosti. Články si vetšinou dopĺňam ďalšími informáciami na internete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek