lenin04

Do jaké hloubky(pod povrchem) má stát, nebo majitel pozemku nárok na půdu pod svým územím?

Zajímá mě zda nějaká mezinárodní dohoda upravuje do jaké hloubky má stát právo na své území a od jaké hloubky se jedná o neutrální území.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Je třeba rozdělit majitele na stát a soukromé osoby.

Soukromá osoba tak maximálně po brambory:-(( Vodu pod sebou čerpat můžeš, ale ropu ne.:-)

Stát do hlouby ke středu země.

Další odpovědi
anonym

V ČR vlastní stát i když si majitelem pozemku. Třeba v Austrálii je vlastník opravdu majitel až ke středu země.
Doplňuji:
klamná

mosoj

Majitel může využívat půdu do hloubky na které má stavební povolení. Studnu může mít hlubokou jak je třeba.
Nerostné bohatsví ale těžit nesmí, to patří státu.

To jako myslíš že od 100 m hloubky ta půda patří USA ? No ani bych se nedivil.

Mc Merkurion

někde jsem četl,že je to do hloubky 0,5metru…

lenin04

Hlavně mě zajímá jak je to u toho státu. Většina tvrdí že je to do středu země, ale má tu někdo důkaz? Potřeboval bych to něčím potvrdit :)

lenin04

Spíš mě zajímá ten stát. V jednom filmu bylo něco o tom že po desátém kilometru stát půdu nevlastní a platí tam pravidla jako v mezinárodních vodách. Americkej film není zdroj informací :) Ale nějak se mi nedaří najít nic kde by se o tom něco psalo.

zzzzz

O tom jsem neslyšela.