simonka

Do jaké doby musí manželka vyplatit svého exmanžela?

Soudem ji byl ponechá byt v osob. vlastnictví, ale musí exmanžela vyplatit, to se táhne již dva roky a pořád si vymýšlí nějaké kraviny, aby nemusela platit částku od ohadce cca 2,700tis, k soudu podává návrhy, že chce strhnout různé platby z odhadu atd. (nechce uhradit tuto částku a snaží se o snížení) Jak ji donutit k zaplacení?
Nyvrhovali jsme byt prodat a rozdělit se 1/2 a každý si koupit své, ale ona u soudu tvrdila, že má finance na vyplacení a teď s tím dělá drahoty. Děkuji

Nejlepší odpověď
rynek878

Manželé po rozvodu manželství mají 3 roky od právní moci rozvodu manželství na to, aby si majetek, který tvořil společné jmění manželů, tzn. který si vlastně za trvání manželství společně nahospodařili, rozdělili.

A to mohou učinit buďto dohodou do 3 let, nebo musí být ve lhůtě do 3 let podán návrh na soud, aby soud majetek, pokud se nemohou dohodnout, vypořádal.

Pokud tak neučiní, tak bude platit domněnka, že nemovitý i hodnotnější movitý majetek zůstane nadále oběma dvěma, ale v podílovém vlastnictví.
link.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/majetek-pri-rozvodu/132-lhuta-na-vyporadani-spolecneho-jmeni-manzelu-za-jak-dlouho-musi-byt-rozdeleno-sjm-.html